Analiza edukativnih potreba stručnjaka koji rade sa starijim osobama
Projekt „Geronto zajednica – razvoj paketa socijalnih usluga za samostalan život u zajednici“ provodi Dom za starije osobe Centar u partnerstvu s Gradom Zagrebom, a cilj mu je doprinijeti rješavanju problema nedostatka širokog paketa socijalnih usluga u zajednici koje će omogućiti prevenciju institucionalizacije osoba starije životne dobi na području Grada Zagreba.
Osim pružanja izravnih usluga korisnicima, projektom su predviđene aktivnosti vezane uz jačanje kapaciteta stručnjaka za organiziranje i pružanje izvaninstitucijskih socijalnih usluga i provedbu procesa deinstitucionalizacije.
U tom smislu u okviru projekta provedena je analiza potreba za edukacijom na temelju koje će se organizirati ciljane edukacije kako bi stručnjaci i neformalni njegovatelji starijih osoba unaprijedili i stekli nova znanja i vještine za pružanje potpore i njege starijim osobama.
U daljnjem tijeku provedbe aktivnosti jačanja kapaciteta stručnjaka, a na temelju izrađene analize, provesti će se niz edukacija koje bi trebale praktično odgovoriti na sve iskazane potrebe za usavršavanjem i razvojem kapaciteta za rad sa starijim osobama. Detaljnu analizu možete preuzeti u dokumentima u prilogu.
ZADNJE OBJAVE
INFORMACIJE ZA POSJETITELJE
U SLUČAJU DOLASKA PRED DOM MOLIMO POZVONITE I PRIČEKAJTE DA VAM SE JAVI SLUŽBENA OSOBA (PORTIR ILI DRUGI ZADUŽENI RADNIK)
PREDAJA NEOPHODNIH POTREPŠTINA ZA KORISNIKE OBAVLJA SE NA GLAVNOM ULAZU U DOM (MOLIMO OBILJEŽITI PRIMATELJA POŠILJKE)
SLUŽBENA POŠTA PREUZIMA SE NA GLAVNOM ULAZU U DOM
ULAZAK MAJSTORA ILI DRUGIH OVLAŠTENIH OSOBA DOZVOLJEN JE UZ PRETHODNU NAJAVU I PROVJERU KOD KUĆNOG MAJSTORA
OBUSTAVLJAJU SE REKREATIVNE AKTIVNOSTI S KORISNICIMA U LOKALNOJ ZAJEDNICI
PRIJEM NOVIH KORISNIKA DO DALJNJEGA SE OBUSTAVLJA
NOVE ZAHTJEVE ZA SMJEŠTAJ U DOM MOGUĆE JE DOSTAVITI PUTEM ELEKTRONIČKE POŠTE (centar@zg.t-com.hr)
SVI DOPUŠTENI ULASCI U DOM MOGUĆI SU SAMO UZ PRIDRŽAVANJE HIGIJENSKIH I DRUGIH MJERA ZAŠTITE OD EPIDEMIJE
RAZDVOJENI A ZAJEDNO
U cilju sprječavanja širenja pandemije COVID-19, od 16.03.2020. do daljnjega smo prinuđeni ograničiti kretanje korisnika izvan doma i posjete članova obitelji i drugih njima bliskih osoba.
Svjesni da ova situacija u svima izaziva osjećaje zabrinutosti, prikraćenosti, nemoći, straha i tuge zbog nemogućnosti neposrednog kontakta s najmilijima ovim putem vam želimo izraziti zahvalnost na suradnji i podršci koju nam pružate kako bi se što uspješnije prilagodili novim životnim okolnostima…
Život u Domu nije stao
Ako je u zdravom tijelu i zdrav duh, a zdrav jeste, korona ga zaobilazi u širokom luku. To dobro znaju korisnici Doma, pa svaki trenutak ovih ugodnih, proljetnih dana koriste, borave i u domskom parku..