Obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti
Grad Zagreb osamnaestu godinu za redom organizirao je sedmodnevni program aktivnosti kojima je obilježen Europski tjedan mobilnosti. I ove godine Dom Centar aktivnim sudjelovanjem uključio se u organizirane aktivnosti kojima je podržao tjedan mobilnosti. Provedene aktivnosti su natjecanje u boćanju, hodočašće korisnika u Nacionalno Svetište Svetog Josipa i posjet korisnika Tehničkom muzeju Nikola Tesla.
ZADNJE OBJAVE
U korak s vremenom
Mi se u domskoj izolaciji jako dobro snalazimo, znamo mi to, život nas je naučio. Provodimo vrijeme u kartanju, čitanju, pisanju, oslikavanju pisanica, pletenju, heklanju, boćanju, igranju šaha… Uživamo u proljetnom oblikovanju našeg parka, u svakoj procvjetaloj voćki, u svakom cvrkutu ptica. Kako smo uvijek u korak s vremenom, tako smo se i sada u našoj krojačkoj radionici prihvatili šivanja zaštitnih maski.
Zajednička molitva u Crnatkovoj
Jedino i najviše što trenutno možemo učiniti je da se molimo. To nam daje snagu i sretni smo da na ovakav način možemo pomoći svima kojima je to potrebno.
Gerontodomaćice na terenu
Pomoć u kući, koja obuhvaća uslugu gerontodomaćica, te pripremu i dostavu obroka, u ovom trenutku dodatno pokazuje svoju važnost. Obzirom je u nedavnom potresu značajno pogođen upravo centar Zagreba na kojemu djelujemo, sami prilazi stanovima su bitno otežani, no gerontodomaćice i dostavljači ručkova i nadalje redovno obavljaju svoje poslove.