MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
Koncert za klasičnu gitaru
U srijedu, 9.lipnja, u perivoju Doma Centar dogodio se još jedan koncert za pamćenje.
Koncert za pamćenje
Koncert za pamćenje dogodio nam se u petak, 28.svibnja. Tulumarili smo u našem parku s glasovitim gitaristom g. Antom Gelo i mladim pjevačem Alenom Đurasom.
Online simpozij o gerasteniji
U utorak 1. lipnja održat će se 1. Hrvatski gerijatrijski online simpozij o gerasteniji s međunarodnim djelovanjem.