MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
Međunarodni dan starijih osoba
U petak, prvoga dana u mjesecu listopadu, u nešto drugačijim, ali ne manje lijepim okolnostima, proslavili smo Međunarodni dan starijih osoba.
Ovaj puta smo imali svoj, Kvartovski gerontotulum, u našem prelijepom domskom perivoju.
Svjetski dan baka, djedova i starijih osoba
Svjetski dan baka, djedova i starijih osoba koji se obilježava od ove godine, četvrte nedjelje u srpnju, obilježili smo i mi u našem Domu u svečanom ozračju, uz prigodni program, prisjetivši sevažne uloge baka i djedova. Bake i djedovi, naši su „čuvari uspomena“ i „njegovatelji“ obiteljskih priča i tradicije .. i još puno, puno toga.
Veseli Posavljaci
Na već tradicionalnoj roštiljadi Doma Centar, na lokaciji u Crnatkovoj 14, ugostili smo 17. lipnja, članove KUD-a Veseli posavljaci iz Bijelog Brda.