MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
Car je gol u Domu Centar
Naslov vas je sigurno zbunio, ali pojasnit ćemo. U srijedu, 15. prosinca, u našem Domu, gostovao je bend Car je gol i njihov gost Rene Medvešek. Darovali su nam nezaboravan, predblagdanski koncert.
Nositelji ESF projekta
Dom za starije osobe Centar potpisao je Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte koji se financiraju iz Europskog socijalnog fonda – Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali u financijskom razdoblju 2014. – 2020. u iznosu 1.662.421,52kn.
Turnir u šahu
U Domu je ovih dana, u sklopu niza prigodnih događanja, održan i Božićni šahovski turnir. Igralo se sedam kola u kojemu je sudjelovalo osam natjecatelja: Jelena Hrvoj, Slavica Butković, Stjepan Hofman, Božidar Lapaine, Vlado Kopeti, Josip Ciglar, Darko Domić i Božidar Lapaine. Sudio je korisnik Andrija Kovačec.