MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
Posjet gimnazijalaca Prve privatne gimnazije
U petak, 16. prosinca posjetili su nas učenici Prve privatne gimnazije, naši susjedi iz Hebrangove 21.
Došli su se družiti, pjevati s nama, razveseliti nas i darivati. Ne zna se u čemu su više uspjeli.
Započeli smo s edukacijama za stručnjake
U sklopu provedbe projekta „Geronto zajednica – razvoj paketa socijalnih usluga za samostalan život u zajednici” kroz studeni i prosinac provedene su prve edukacije o prevenciji i prepoznavanju nasilja nad starijim osobama te prevenciji padova kod starijih osoba. Ukupno je planirano održavanje 30 edukativnih predavanja ili radionica.
Doveli smo Advent u naš park
Naš dom, Dom Centar smješten je u centru grada Zagreba koji obiluje adventskim sadržajem. Ipak, zbog teže pokretnosti korisnika, ti sadržaji im često nisu dostupni. Kako bismo tome doskočili, odlučili smo advent dovesti u naš park i organizirati božićno druženje korisnika i radnika.