MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
Dan Doma Centar
Dan Doma proslavili smo i ove godine12. svibnja, na spomendan rođenja sv. Leopolda Mandića, našeg zaštitnika.
Izdane publikacije za sugrađane starije životne dobi
Dom za starije osobe Centar u partnerstvu s Gradom Zagrebom izdao je brošure o dostojanstvu starijih osoba „Cijenimo iskustvo – zaštitimo dostojanstvo“, te „Vodič kroz prava i usluge za osobe starije životne dobi“.
Održan 4. Okrugli stol
U Domu za starije osobe Centar održan je okrugli stol na temu „Dostojanstveno starenje – multisektorska perspektiva“.