MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
Iz Ozlja do Žitne lađe na Kupi
Iako je kiša opasno prijetila da nam pokvari dugo iščekivani izlet, prepun autobus korisnika s djelatnicima u pratnji, hrabro se uputio prema Ozlju.
Nova žičara
Već dugo smo namjeravali provozati se novom sljemenskom žičarom, ali su se vremenske prilike i neprilike uporno poigravale sa nama, pa smo odgađali odlazak na Sljeme.
Natjecanje u stolnom tenisu
U Domu za starije osobe sv. Josip, 19. lipnja 2023.g., održano je međudomsko natjecanje u stolnom tenisu. Uz dobru organizaciju i u ugodnom okruženju, naš Dom su predstavljali g. Rade Krivošija i g. Stjepan Hofman.