MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
Konnichiwa!
Konnichiwa! – pozdravili smo goste iz Japana, u subotu 19. svibnja, 2018., u našem Domu.
Volonteri
U goste nam je došao volonterski klub O.Š. Izidora Kršnjavog. Mladi volonteri su naučili naše korisnike suvremenim društvenim igrama, a oni su se upoznali s osnovama boćanja
Sajam Pravo doba
Pozivamo vas na sajam Pravo doba koji se održava 17.-19.05.2018. na Zagrebačkom velesajmu.