MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
1. listopada, 2019. g. – Međunarodni dan starijih osoba
Svim našim korisnicima i osobama starije životne dobi čestitamo Međunarodni dan starijih osoba.
Posjeta iz Republike Koreje
Protekli petak, 21.06.2016. posjetili su nas gosti iz Republike Koreje, iz grada Gunpo-a.
Mobilni tim: Dolaze u starački dom pa tamo popravljaju zube
Mobilni specijalistički geronto-stomatološki tim iz Stomatološke poliklinike Zagreb, koji se sastoji od stomatologa, medicinske sestra i vozača, redovno obilazi korisnike Doma Centar.