MIRIS USPOMENA
U srijedu 25. svibnja u parku Doma za starije osobe Centar održana je radionica održavanja biljaka i bojanja drvenih posuda s biljem u terapijskom vrtu. To je bila još jedna od aktivnosti u sklopu projekta „Miris uspomena“ koji provodimo u Domu od ožujka do svibnja ove godine, financiranog od strane Regionalne zaklade za lokalni razvoj „Zamah“ i Nacionalne zaklade za razvoj civilnog društva, čiji je cilj međusobno povezati osobe starije životne dobi i djecu u lokalnoj zajednici kroz radionice održavanja terapijskog vrta.
Djeca iz dječjeg vrtića „Izvor“ sudjelovala su u akciji bojanja sanduka s biljem i tako uljepšala zasađeni terapijski vrt, a naši volonteri pomogli su korisnicima i djeci u pljevenju i zalijevanju biljaka. Po završetku bojanja, djeca i naši korisnici još su se podružili igrajući vrtni šah, kuglajući se i boćajući.
Iduća radionica održat će se u četvrtak 2. lipnja kada će naši korisnici i djeca osnovnoškolske dobi, uz održavanje terapijskog vrta, oslikati sanduke s biljkama i na taj način zaokružiti projektne aktivnosti.
ZADNJE OBJAVE
Dolazi nam u goste Tomislav Birtić
U ponedjeljak, 14.10. u 16.00 sati (dvorana Doma) dolazi nam u goste veliki književnik i novinar Tomislav Birtić.
Međunarodni dan starijih osoba
Na štandu su pozornost brojnih posjetitelja privlačili vješto oslikani predmeti od stakla naše korisnice Mire Podhraški Kojić, kao i aromatski pripravci iz radionice zdravog življenja. Učenici srednje medicinske škole su posjetiteljima mjerili krvni tlak. Na pozornici nas je uspješno predstavila plesna grupa Žene iz sjene, Gerontološkog centra Centar.
Obilježavanje Europskog tjedna mobilnosti
Grad Zagreb osamnaestu godinu za redom organizirao je sedmodnevni program aktivnosti kojima je obilježen Europski tjedan mobilnosti.