Treći Travanjski susreti
U čast rođenja velike hrvatske pjesnikinje Vesne Parun 13.travnja 2016.godine, po treći puta za redom, održani su Travanjski susreti koji nose njezino ime. Predstavnici petnaestak zagrebačkih domova za starije osobe okupili su se toga dana u domskom perivoju i družili se međusobno i s poezijom do popodnevnih sati.
Svečano otvorenje uveličali su domaćini, domska pjesnikinja Štefica Biondić, te damski zbor Zlatna krila. Natjecali su se u dvije kategorije – u kategoriji za najbolju autorsku pjesmu te u kategoriji za najbolje govorenje stihova. Dok je stručni žiri birao najbolje natjecatelje, goste i domaćine zabavljao je vrsni violinist gospodin Tomislav Ištok. Stručni žiri kojeg su činili glumica Barbara Nola, pjesnik Dejan Ganza i kulturni djelatnik Ilija Smoljanović imao je težak posao da između tridesetak vrsnih pjesnika i recitatora odabere one najbolje. Ravnateljica Doma gospođa Štefica Karačić najboljima je uručila prigodne nagrade. Prvu nagradu za najbolju autorsku pjesmu osvojio je gospodin Radovan Mikić za pjesmu “Htio bih”, koji je došao iz Doma za starije osobe Medveščak. Drugu nagradu za pjesmu “Jesen i lipa” osvojila je korisnica Doma za starije osobe Centar gospođa Katarina Verbanac i treću nagradu za pjesmu “Sjećanje” osvojila je gospođa Ružica Tuček iz Doma za starije osobe Medveščak. U kategoriji govorenja omiljenih stihova, prvu nagradu osvojio je gospodin Boris Mihaljević koji je govorio pjesmu A.G.Matoša “Gospa Marija”. Druga nagrada je otišla također u dom Centar, a osvojio ju je gospodin Milan Vedernjak govoreći stihove Vlatke Fotak “Grana se vtrgla” i treću nagradu stanarka doma Trešnjevkas pjesmom “Uhapšen u svojoj magli” Tina Ujevića. Nakon druženja i zajedničkog ručka, nastala je i ova fotografija za sjećanje do slijedećih Travanjskih susreta.
ZADNJE OBJAVE
Stoti rođendan Petra Čičića
U subotu, 20.06.2020. smo s osobitim veseljem, ali i strogim mjerama obrane od korona virusa, proslavili stoti rođendan korisnika Doma, g. Petra Čičića. Petar Čičić rođen je u Hrvatskoj Kostajnici, 20. lipnja 1920.god. od majke Eve i oca Roka, gdje je i živio do dolaska u naš Dom, u rujnu 2013.godine.
Posjeta Gradonačelnika Domu
Nakon uspješno proživljene socijalne izolacije, tijekom „vladavine“ korona virusa, Dom za starije osobe Centar posjetio je gradonačelnik Zagreba gospodin Milan Bandić
Dom Centar odlikovan medaljom
Na svečanosti povodom obilježavanja Dana grada Zagreba, 31. svibnja 2020., Domu za starije osobe Centar uručena je medalja Grada Zagreba za izuzetnu skrb o korisnicima tijekom epidemije koronavirusa, te za vrijeme opasnosti od potresa.