Treći Travanjski susreti
U čast rođenja velike hrvatske pjesnikinje Vesne Parun 13.travnja 2016.godine, po treći puta za redom, održani su Travanjski susreti koji nose njezino ime. Predstavnici petnaestak zagrebačkih domova za starije osobe okupili su se toga dana u domskom perivoju i družili se međusobno i s poezijom do popodnevnih sati.
Svečano otvorenje uveličali su domaćini, domska pjesnikinja Štefica Biondić, te damski zbor Zlatna krila. Natjecali su se u dvije kategorije – u kategoriji za najbolju autorsku pjesmu te u kategoriji za najbolje govorenje stihova. Dok je stručni žiri birao najbolje natjecatelje, goste i domaćine zabavljao je vrsni violinist gospodin Tomislav Ištok. Stručni žiri kojeg su činili glumica Barbara Nola, pjesnik Dejan Ganza i kulturni djelatnik Ilija Smoljanović imao je težak posao da između tridesetak vrsnih pjesnika i recitatora odabere one najbolje. Ravnateljica Doma gospođa Štefica Karačić najboljima je uručila prigodne nagrade. Prvu nagradu za najbolju autorsku pjesmu osvojio je gospodin Radovan Mikić za pjesmu “Htio bih”, koji je došao iz Doma za starije osobe Medveščak. Drugu nagradu za pjesmu “Jesen i lipa” osvojila je korisnica Doma za starije osobe Centar gospođa Katarina Verbanac i treću nagradu za pjesmu “Sjećanje” osvojila je gospođa Ružica Tuček iz Doma za starije osobe Medveščak. U kategoriji govorenja omiljenih stihova, prvu nagradu osvojio je gospodin Boris Mihaljević koji je govorio pjesmu A.G.Matoša “Gospa Marija”. Druga nagrada je otišla također u dom Centar, a osvojio ju je gospodin Milan Vedernjak govoreći stihove Vlatke Fotak “Grana se vtrgla” i treću nagradu stanarka doma Trešnjevkas pjesmom “Uhapšen u svojoj magli” Tina Ujevića. Nakon druženja i zajedničkog ručka, nastala je i ova fotografija za sjećanje do slijedećih Travanjskih susreta.
ZADNJE OBJAVE
Viroza u Domu na lokaciji Klaićeva 10
Zbog pojave viroze u Domu za starije osobe Centar, na lokaciji Klaićeva 10 poduzete su sve propisane mjere zaštite, te su do daljnjega zabranjene posjete oboljelim korisnicima, te svim korisnicima na stacionaru Doma.
Hodočašće na Trsat
U četvrtak, 05. listopada, u ranim jutarnjim satima, krenuli smo na svoje dvanaesto hodočašće, u suradnji sa Vjerskom humanitarnom udrugom JOB i njezinim osnivačem, nadaleko poznatim svećenikom Dragutinom Goričancem.
Izlet na more
U četvrtak, 14. rujna 2017., korisnici Doma i korisnici Projekta Gerontološki centar uputili su se , uz pratnju djelatnika, do obale našega mora.