Treći Travanjski susreti
U čast rođenja velike hrvatske pjesnikinje Vesne Parun 13.travnja 2016.godine, po treći puta za redom, održani su Travanjski susreti koji nose njezino ime. Predstavnici petnaestak zagrebačkih domova za starije osobe okupili su se toga dana u domskom perivoju i družili se međusobno i s poezijom do popodnevnih sati.
Svečano otvorenje uveličali su domaćini, domska pjesnikinja Štefica Biondić, te damski zbor Zlatna krila. Natjecali su se u dvije kategorije – u kategoriji za najbolju autorsku pjesmu te u kategoriji za najbolje govorenje stihova. Dok je stručni žiri birao najbolje natjecatelje, goste i domaćine zabavljao je vrsni violinist gospodin Tomislav Ištok. Stručni žiri kojeg su činili glumica Barbara Nola, pjesnik Dejan Ganza i kulturni djelatnik Ilija Smoljanović imao je težak posao da između tridesetak vrsnih pjesnika i recitatora odabere one najbolje. Ravnateljica Doma gospođa Štefica Karačić najboljima je uručila prigodne nagrade. Prvu nagradu za najbolju autorsku pjesmu osvojio je gospodin Radovan Mikić za pjesmu “Htio bih”, koji je došao iz Doma za starije osobe Medveščak. Drugu nagradu za pjesmu “Jesen i lipa” osvojila je korisnica Doma za starije osobe Centar gospođa Katarina Verbanac i treću nagradu za pjesmu “Sjećanje” osvojila je gospođa Ružica Tuček iz Doma za starije osobe Medveščak. U kategoriji govorenja omiljenih stihova, prvu nagradu osvojio je gospodin Boris Mihaljević koji je govorio pjesmu A.G.Matoša “Gospa Marija”. Druga nagrada je otišla također u dom Centar, a osvojio ju je gospodin Milan Vedernjak govoreći stihove Vlatke Fotak “Grana se vtrgla” i treću nagradu stanarka doma Trešnjevkas pjesmom “Uhapšen u svojoj magli” Tina Ujevića. Nakon druženja i zajedničkog ručka, nastala je i ova fotografija za sjećanje do slijedećih Travanjskih susreta.
ZADNJE OBJAVE
#ostanidoma
Vicevima i humorom održavamo dobru atmosferu i u izolaciji, te njegujemo našu svakodnevicu i dnevne rituale. Život u domu ide svojim tijekom, a mi i dalje #ostajemodoma. Ostanite i vi!
Čuvajte sebe, jer tako čuvate i nas.
VAŽNE OBAVIJESTI O RADU DOMA
U svrhu sprječavanja širenja pandemije COVID- 19 od 16.03.2020. do daljnjega
– KORISNICIMA NIJE DOPUŠTEN IZLAZAK IZ DOMA
– NEZAPOSLENIM OSOBAMA JE ZABRANJEN ULAZAK U DOM
– KORISNICI, DJELATNICI I SVI POSJETITELJI DUŽNI SU PRIDRŽAVATI SE HIGIJENSKIH I DRUGIH MJERA ZAŠTITE KOJE SU PROPISANE U OVOJ SITUACIJI
– ZA SVE INFORMACIJE MOLIMO DA NAS KONTAKTIRATE NA TELEFONE:
INFORMACIJE ZA POSJETITELJE
U SLUČAJU DOLASKA PRED DOM MOLIMO POZVONITE I PRIČEKAJTE DA VAM SE JAVI SLUŽBENA OSOBA (PORTIR ILI DRUGI ZADUŽENI RADNIK)
PREDAJA NEOPHODNIH POTREPŠTINA ZA KORISNIKE OBAVLJA SE NA GLAVNOM ULAZU U DOM (MOLIMO OBILJEŽITI PRIMATELJA POŠILJKE)
SLUŽBENA POŠTA PREUZIMA SE NA GLAVNOM ULAZU U DOM
ULAZAK MAJSTORA ILI DRUGIH OVLAŠTENIH OSOBA DOZVOLJEN JE UZ PRETHODNU NAJAVU I PROVJERU KOD KUĆNOG MAJSTORA
OBUSTAVLJAJU SE REKREATIVNE AKTIVNOSTI S KORISNICIMA U LOKALNOJ ZAJEDNICI
PRIJEM NOVIH KORISNIKA DO DALJNJEGA SE OBUSTAVLJA
NOVE ZAHTJEVE ZA SMJEŠTAJ U DOM MOGUĆE JE DOSTAVITI PUTEM ELEKTRONIČKE POŠTE (centar@zg.t-com.hr)
SVI DOPUŠTENI ULASCI U DOM MOGUĆI SU SAMO UZ PRIDRŽAVANJE HIGIJENSKIH I DRUGIH MJERA ZAŠTITE OD EPIDEMIJE