Europski tjedan mentalnog zdravlja – predavanje i radionica
Povodom Europskog tjedna mentalnog zdravlja, u našem Domu smo održali predavanje i radionicu posvećenu važnosti očuvanja mentalnog zdravlja u starijoj životnoj dobi.
Mentalno zdravlje jednako je važno kao i tjelesno – ono utječe na naše raspoloženje, odnose s drugima, osjećaj smisla i kvalitetu svakodnevnog života. Upravo zato važno je o njemu govoriti, njegovati ga i razvijati male navike koje doprinose osjećaju zadovoljstva i unutarnjeg mira.
Predavanje su održale glavna sestra doma i socijalna radnica, a kroz zajednički rad dotaknuli smo se različitih tema važnih za dobrobit naših korisnika. Isprobali smo jednostavne, ali učinkovite vježbe disanja i zahvalnosti koje mogu pomoći u smanjenju stresa i poboljšanju raspoloženja. Kroz razgovor, razmjenu iskustava i igre s karticama, stvorili smo ugodnu i poticajnu atmosferu ispunjenu smijehom i povezivanjem.
Na kraju radionice, zajedno smo na ploču zapisali što nas sve čini sretnima i što pozitivno utječe na naše raspoloženje – kao mali podsjetnik na to koliko je važno usmjeriti pažnju na lijepe i vrijedne trenutke u svakodnevici.
Bilo je to jedno toplo, inspirativno i radosno druženje koje nas je podsjetilo koliko su podrška, zajedništvo i briga o sebi važni u svakoj životnoj dobi.
ZADNJE OBJAVE
Pozivnica: Proslava Dana obitelji
Pozivamo vas da nam se pridružite na obilježavanju Dana obitelji uz kulturno-zabavni program u parku Doma Centar u četvrtak, 21. svibnja 2026. od 10.30 – 12 sati.
Dan velikog veselja!
Dana 12.05.2026. godine svečano smo proslavili Dan Doma, blagdan našeg zaštitnika sv. Leopolda Mandića i Dan sestrinstva. Ovaj dan obilježili smo dostojanstveno, u zajedništvu, molitvi i veselju.
19. Svjetski dan plesa – Plešimo i zajedno širimo veselje!
Povodom obilježavanja 19. Svjetskog dana plesa i Europskog dana solidarnosti među generacijama, korisnici našeg Doma i Gerontološkog centra još su jednom pokazali da za glazbu godine nisu važne.