Europski tjedan mentalnog zdravlja – predavanje i radionica
Povodom Europskog tjedna mentalnog zdravlja, u našem Domu smo održali predavanje i radionicu posvećenu važnosti očuvanja mentalnog zdravlja u starijoj životnoj dobi.
Mentalno zdravlje jednako je važno kao i tjelesno – ono utječe na naše raspoloženje, odnose s drugima, osjećaj smisla i kvalitetu svakodnevnog života. Upravo zato važno je o njemu govoriti, njegovati ga i razvijati male navike koje doprinose osjećaju zadovoljstva i unutarnjeg mira.
Predavanje su održale glavna sestra doma i socijalna radnica, a kroz zajednički rad dotaknuli smo se različitih tema važnih za dobrobit naših korisnika. Isprobali smo jednostavne, ali učinkovite vježbe disanja i zahvalnosti koje mogu pomoći u smanjenju stresa i poboljšanju raspoloženja. Kroz razgovor, razmjenu iskustava i igre s karticama, stvorili smo ugodnu i poticajnu atmosferu ispunjenu smijehom i povezivanjem.
Na kraju radionice, zajedno smo na ploču zapisali što nas sve čini sretnima i što pozitivno utječe na naše raspoloženje – kao mali podsjetnik na to koliko je važno usmjeriti pažnju na lijepe i vrijedne trenutke u svakodnevici.
Bilo je to jedno toplo, inspirativno i radosno druženje koje nas je podsjetilo koliko su podrška, zajedništvo i briga o sebi važni u svakoj životnoj dobi.
ZADNJE OBJAVE
Kad se niti spoje: Erasmus studenti u posjetu Domu Centar
Dana 26.11.2025., posjetili su nas studenti iz Erasmus Studentske mreže Zagreb, kao najveće europske studentske organizacije koja pomaže studentima, gostima u Zagrebu da se lakše uklope u lokalnu zajednicu, kulturu i studentski život.
Duhovni kutak: Inspirativno predavanje hagioterapeutkinje Lane B. Poljak
S velikim zadovoljstvom dijelimo dojmove s još jednog, vrlo poučnog i posjećenog okupljanja u našem “Duhovnom kutku”, koje se redovito održava svakog četvrtka.
Sudjelovali smo na manifestaciji “Uradi sam pod trešnjevačkim kišobranom”
Jučer, 26. studenoga, sudjelovali smo na manifestaciji “Uradi sam pod trešnjevačkim kišobranom”, koja je i ove godine okupila domove i gerontološke centre Grada Zagreba na tradicionalnoj izložbi adventskih vjenčića.