Održan 4. Okrugli stol
U Domu za starije osobe Centar održan je okrugli stol na temu „Dostojanstveno starenje – multisektorska perspektiva“.
Zamjenica pučke pravobraniteljice, gđa Tatjana Vlašić spomenula je da starijim osobama nedostaju informacije o pravima i uslugama koje mogu koristiti, te da je potrebno više sadržaja koji na razumljiv i prilagođen način progovaraju o temama važnima osobama starije životne dobi. Navela je da se dio pritužbi starijih osoba odnosi na otežan pristup uslugama koji ponekad proizlazi i iz predrasuda stručnjaka. Dio starije populacije nije u mogućnosti pratiti digitalne trendove u pružanju i realizacijama usluga, te je važno da uz digitalne kanale i dalje osiguravamo tradicionalne kanale i medije kako bi usluge bile dostupne svima.
Ivana Radaljac Krušlin, novinarka Radija Sljeme, istaknula je i problem nedostatka kapaciteta za pružanje usluga starijim osobama, te moć medija koji djeluju kao posrednici između građana i javnih tijela. Navela je kako je radio ponekad jedino mjesto gdje starije osobe imaju priliku iznijeti svoje probleme.
Venita Mužek, psihologinja Udruge Senior istaknula je koliko društveni stereotipi mogu imati ograničavajuću ulogu, te kako osobe starije životne dobi treba doživljavati kao heterogenu grupu sa vrlo različitim potrebama i interesima.
Kao zaključak rasprave navodi se potreba za međusektorskom suradnjom, te povezivanje pomažućih profesija sa ostalim strukama koje u svom osnovnom djelovanju imaju zagovaranje i promicanje prava pojedinaca.
Okrugli stol dio je aktivnosti koje se provode u okviru projekta „Geronto zajednica – razvoj paketa socijalnih usluga za samostalan život u zajednici“ UP.02.2.2.15.0053. koji je financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda. Nositelj projekta je Dom za starije osobe Centar u partnerstvu sa Gradom Zagrebom.
ZADNJE OBJAVE
Adventski vjenac
Na međudomskom natjecanju u izradi adventskog vijenca dana 24.11.2016. godine koje je održano u Doma za starije osobe Trešnjevka, naš vjenčić je osvojio zasluženo drugo mjesto.
Božićno darivanje
Ovog Božića imali smo posebnu čast i zadovoljstvo da nam božićne darove Grada uruči upravo naš gradonačelnik Milan Bandić sa svojim najbližim suradnicama gospođom Višnjom Fortuna i gospođom Jelenom Pavičić Vukičević.
Darivanje djece
Ponedjeljak, 19.12.2016.g. dan koji ne vole bas svi, no nama u Domu , bio je posebno lijep i veseo. Naime, odlučili smo , kao velika , složna obitelj dočekati naše najmlađe članove i podijeliti im božićne darove.