Održan 4. Okrugli stol
U Domu za starije osobe Centar održan je okrugli stol na temu „Dostojanstveno starenje – multisektorska perspektiva“.
Zamjenica pučke pravobraniteljice, gđa Tatjana Vlašić spomenula je da starijim osobama nedostaju informacije o pravima i uslugama koje mogu koristiti, te da je potrebno više sadržaja koji na razumljiv i prilagođen način progovaraju o temama važnima osobama starije životne dobi. Navela je da se dio pritužbi starijih osoba odnosi na otežan pristup uslugama koji ponekad proizlazi i iz predrasuda stručnjaka. Dio starije populacije nije u mogućnosti pratiti digitalne trendove u pružanju i realizacijama usluga, te je važno da uz digitalne kanale i dalje osiguravamo tradicionalne kanale i medije kako bi usluge bile dostupne svima.
Ivana Radaljac Krušlin, novinarka Radija Sljeme, istaknula je i problem nedostatka kapaciteta za pružanje usluga starijim osobama, te moć medija koji djeluju kao posrednici između građana i javnih tijela. Navela je kako je radio ponekad jedino mjesto gdje starije osobe imaju priliku iznijeti svoje probleme.
Venita Mužek, psihologinja Udruge Senior istaknula je koliko društveni stereotipi mogu imati ograničavajuću ulogu, te kako osobe starije životne dobi treba doživljavati kao heterogenu grupu sa vrlo različitim potrebama i interesima.
Kao zaključak rasprave navodi se potreba za međusektorskom suradnjom, te povezivanje pomažućih profesija sa ostalim strukama koje u svom osnovnom djelovanju imaju zagovaranje i promicanje prava pojedinaca.
Okrugli stol dio je aktivnosti koje se provode u okviru projekta „Geronto zajednica – razvoj paketa socijalnih usluga za samostalan život u zajednici“ UP.02.2.2.15.0053. koji je financiran sredstvima Europskog socijalnog fonda. Nositelj projekta je Dom za starije osobe Centar u partnerstvu sa Gradom Zagrebom.
ZADNJE OBJAVE
Unikatna torbica
U Domu za starije osobe Maksimir, u listopadu se tradicionalno održavaju jesenske međudomske svečanosti.
Božićni koncert u Domu Centar
Concordia Discors, Akademski zbor Filozofskog fakulteta u Zagrebu održao je dana 22.prosinca 2016. božićni koncert za korisnike našeg Doma.
Obavijest
Obavještavamo sve članove obitelji, suradnike i druge posjetitelje da u subotu 31.12.2016.god. neće biti dežurstva u odjelu socijalnog rada, radne terapije i izvaninstitucijskih usluga.