Doveli smo Advent u naš park
Naš dom, Dom Centar smješten je u centru grada Zagreba koji obiluje adventskim sadržajem. Ipak, zbog teže pokretnosti korisnika, ti sadržaji im često nisu dostupni. Kako bismo tome doskočili, odlučili smo advent dovesti u naš park i organizirati božićno druženje korisnika i radnika. Fritule, kobasice, kuhano vino i čaj s rumom, zamirisali su vanjski prostor našeg Doma, te ugrijali ruke u pravom zimskom danu. U zajedničkom druženju, bilo je i plesa i pjesme i smijeha, te čak dvojica Djeda Božićnjaka! Nadamo se da smo ovim događanjem doprinijeli tome da blagdanski ugođaj osjete i radnici i korisnici.
ZADNJE OBJAVE
Fašnik
Vremena prolaze, noseći i dobro i loše, no u svakom vremenu, ne smijemo zaboraviti na tradiciju i običaje.
Tako smo na pokladni utorak, glasnom pjesmom, plesom i zabavom, pod maskama, kako i priliči, otjerali sve zlo i loše iz našeg Doma.
Radijska i televizijska legenda Zlatna Belavić: Kada dobijete izazov – prihvatite ga!
Legendarna radijska i televizijska novinarka, urednica, voditeljica i spikerica Zlatna Belavić danas je umirovljenica, ali njezini dani u zagrebačkom Domu za starije Centar u Klaićevoj ulici nisu nimalo mirni. Dapače, 24 sata premalo je za sve njezine aktivnosti, zanimacije i hobije. Uz kavu u njezinu omiljenom kafiću u Dalmatinskoj ulici, prisjetila se i svoje uzbudljive novinarske i uredničke karijere te nam je otkrila da danas televiziju uopće ne gleda.
Camino de Santiago – Moj put života
U petak, 25.veljače, prijatelj Doma, g-din. Marin Rogić, uveo nas je na najljepši način u korizmeno vrijeme.
Dojmljivo i nadahnuto nam je , uz mnoštvo fotografija, govorio o iskustvima sa Puta svetog Jakova.
Prošle jeseni, Marin je propješačio svoj Camino, dugačak 500 milja ili oko 800 kilometara.