Doveli smo Advent u naš park
Naš dom, Dom Centar smješten je u centru grada Zagreba koji obiluje adventskim sadržajem. Ipak, zbog teže pokretnosti korisnika, ti sadržaji im često nisu dostupni. Kako bismo tome doskočili, odlučili smo advent dovesti u naš park i organizirati božićno druženje korisnika i radnika. Fritule, kobasice, kuhano vino i čaj s rumom, zamirisali su vanjski prostor našeg Doma, te ugrijali ruke u pravom zimskom danu. U zajedničkom druženju, bilo je i plesa i pjesme i smijeha, te čak dvojica Djeda Božićnjaka! Nadamo se da smo ovim događanjem doprinijeli tome da blagdanski ugođaj osjete i radnici i korisnici.
ZADNJE OBJAVE
Čestitka za Uskrs od Anje Cigić
Poštovana ravnateljica Gda.Melanija Paradi, socijalne radnice, medicinske sestre, njegovateljice …
Cvjetna nedjelja prije dvije godine … moja mama je pala, bio je to pocetak kraja … ali i ulazak u Veliki sveti tjedan kako njene patnje, tako i Vaše predanosti da toplim riječima, svojim rukama i iskrama dobrote krijepite ju umornu, staru, bolesnu ..
Sastanak s patronažnom službom DZ Zagreb Centar
Socijalne radnice Doma za starije osobe Centar i patronažne sestre i tehničari Doma zdravlja Zagreb Centar sastali su se na neformalnom sastanku mreže pružatelja usluga za starije osobe. Bila je ovo jedna od prilika da se svi međusobno upoznaju i uživo, iako telefonski surađuju već godinama.
Psihološka trauma u starijoj dobi
Održali smo još jednu aktivnost jačanja kapaciteta stručnjaka. Ovoga puta gđa. Zdenka Pantić poučila nas je specifičnosti rada sa starijim osobama s iskustvima psihičke traume, te stvorila jednu posebno njegujuću atmosferu podrške među stručnjacima.