Veseli Posavljaci
Na već tradicionalnoj roštiljadi Doma Centar, na lokaciji u Crnatkovoj 14, ugostili smo 17. lipnja, članove KUD-a Veseli posavljaci iz Bijelog Brda.
Njima je, kao i nama, u nizu silnih zabrana i mjera, nakon više od godinu dana ovo bio prvi koncert u živo, pa smo svi zajedno uživali u svirci i plesu te bogatstvu nošnji bosanske posavine.
Naravno da ne smijemo zaboraviti pohvaliti i ukusni roštilj i trud svih djelatnika Doma u Crnatkovoj.
Korisnici su ostali zatečeni pažnjom i današnjim događanjem.
ZADNJE OBJAVE
Dom Centar odlikovan medaljom
Na svečanosti povodom obilježavanja Dana grada Zagreba, 31. svibnja 2020., Domu za starije osobe Centar uručena je medalja Grada Zagreba za izuzetnu skrb o korisnicima tijekom epidemije koronavirusa, te za vrijeme opasnosti od potresa.
Leopoldovo
Ove godine, 12.svibnja, Dan zaštitnika Doma, sv. Leopolda Mandića , kao i Dan sestrinstva, obilježili smo u nešto drugačijem ozračju, s maskama na licu i uz propisanu distancu, no nimalo manje svečano i ponosno nego inače. Uz snažne riječi podrške župnika Zlatka Korena, koji je predvodio sv. Misu, sakralnog dueta koji ju je pjesmom i svirkom učinio još svečanijom, nije niti moglo biti drugačije.