Veseli Posavljaci
Na već tradicionalnoj roštiljadi Doma Centar, na lokaciji u Crnatkovoj 14, ugostili smo 17. lipnja, članove KUD-a Veseli posavljaci iz Bijelog Brda.
Njima je, kao i nama, u nizu silnih zabrana i mjera, nakon više od godinu dana ovo bio prvi koncert u živo, pa smo svi zajedno uživali u svirci i plesu te bogatstvu nošnji bosanske posavine.
Naravno da ne smijemo zaboraviti pohvaliti i ukusni roštilj i trud svih djelatnika Doma u Crnatkovoj.
Korisnici su ostali zatečeni pažnjom i današnjim događanjem.
ZADNJE OBJAVE
Gradonačelnik Zagreba predstavio web portal “Mentalno zdravlje grada Zagreba”
Zagreb, 1. veljače 2022. – Gradonačelnik Grada Zagreba, g. Tomislav Tomašević javno je predstavio pokretanje web portala o mentalnom zdravlju.
Božićno darivanje
Već tradicionalno, Grad Zagreb i njegov Ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom darovali su povodom božićnih blagdana korisnike našeg Doma sa prigodnim poklon paketima.
„POLAGANOST“ – glazbeno-scenska predstava
U Domu Centar premijerno je izvedena glazbeno-scenska predstava „Polaganost“, nastala u suradnji Binocular Teatra i Doma za starije osobe Centar u sklopu ESF projekta „Smijeh kao lijek“. Predstava je rezultat višemjesečnog rada i proba korisnika Doma i autorskog tima predstave. U predstavi se prepliću osobne priče korisnika i dijelovi dramskog teksta Stjepana Komesa „Uz šalicu kave“ iz knjige „Život u staračkom domu“, te poezije Stjepana Komesa, Dobriše Cesarića i Antuna Šoljana.