Koncert za pamćenje
Koncert za pamćenje dogodio nam se u petak, 28.svibnja. Tulumarili smo u našem parku s glasovitim gitaristom g. Antom Gelo i mladim pjevačem Alenom Đurasom. Zdušno su nas zabavljali gotovo dva sata. Uživali su korisnici, djelatnici ali, kako rekoše, i oni sami. Nisu očekivali tako veselo i razdragano društvo. Hvala našim suradnicima: Udruzi za promicanje kulture i umjetnosti JA BIH i Centru za kulturu i film Augusta Cesarca što su nam ih doveli u goste.
ZADNJE OBJAVE
Gradonačelnik Zagreba predstavio web portal “Mentalno zdravlje grada Zagreba”
Zagreb, 1. veljače 2022. – Gradonačelnik Grada Zagreba, g. Tomislav Tomašević javno je predstavio pokretanje web portala o mentalnom zdravlju.
Božićno darivanje
Već tradicionalno, Grad Zagreb i njegov Ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom darovali su povodom božićnih blagdana korisnike našeg Doma sa prigodnim poklon paketima.
„POLAGANOST“ – glazbeno-scenska predstava
U Domu Centar premijerno je izvedena glazbeno-scenska predstava „Polaganost“, nastala u suradnji Binocular Teatra i Doma za starije osobe Centar u sklopu ESF projekta „Smijeh kao lijek“. Predstava je rezultat višemjesečnog rada i proba korisnika Doma i autorskog tima predstave. U predstavi se prepliću osobne priče korisnika i dijelovi dramskog teksta Stjepana Komesa „Uz šalicu kave“ iz knjige „Život u staračkom domu“, te poezije Stjepana Komesa, Dobriše Cesarića i Antuna Šoljana.