Snježana, Slavica i Luka
Poštovane_i,
naša mama i baka Kata Horvat postala je Vašom štićenicom sredinom listopada. Isto se ispostavilo kao poprilično loše razdoblje za ovu tranziciju i njenu prilagodbu s obzirom na trenutnu situaciju globalne pandemije. Vjerujem da smo svi bili i jesmo zatečeni na različite načine i preopterećeni bremenom koje razvoj svega nosi sa sobom.
Iako to sve još uvijek traje, bolesti je bilo i bit će, mi imamo potrebu pohvaliti vrijedne i empatične ljude koji svoj posao obavljaju s maksimalnim poštovanjem čuvajući integritet osoba o kojima brinu, a koje pripadaju ranjivoj skupini starijih i ovisnih o našoj asistenciji (na što nisu navikli).
Posebno bi voljeli pohvaliti fizioterapeutkinju Kristinu koja svom poslu daje dimenziju ljudskosti i empatije koja je itekako potrebna ljudima unutar doma te tako pridonosi ionako važnoj funkciji svoje uloge u domu.
Riječi hvale čujemo i o Mirjani koja je uvijek spremna na razgovor te se trudi da ono komunikacije što ima sa štićenicima istima uljepša dan što svakako ostaje s njima i kad napusti prostoriju. Također ulaže trud i izvan prostorija štićenica kako bi pomogla smiriti svađe kad do istih dođe. Tu je i Ivo za kojeg se jednako ne štedi riječi hvale. Kao most s vanjskim svijetom, uvijek spremne za razgovor i riječi utjehe bilo su socijalna radnica Lana i glavna sestra Ana.
Vjerujemo da je posao koji svi tamo rade fizički i psihički težak, žao nam je ako je itko izostavljen poimence no važno je da svi znate koliko je važno ono što radite čak i kad to prolazi ispod radara, bez nagrada, pohvala i bez to nekad itko i vidi.
Također hvala na tome što aktivno rješavate izazove kako se pojavljuju. Greške su sastavni dio života no srećom one se mogu ispraviti i riječju i djelom. Želimo da znate da to vidimo i da smo zahvalni na Vašem doprinosu da olakšate bivanje našoj voljenoj Kati u ovoj posljednjoj etapi njenog života.
Srdačno, i u nadi za skorom mogućnošću posjeta,
kćeri Snježana i Slavica
i unuk Luka
ZADNJE OBJAVE
Obavještavamo cijenjenje korisnike, posjetitelje i zainteresirane osobe, da će Odjel socijalnog rada Doma Centar, na lokaciji Crnatkova 14, u periodu od 27.08 -17.09.2018. godine raditi prema slijedećem rasporedu:
PONEDJELJAK 8:00-12:00 sati
SRIJEDA 8:00-12:00 sati
PETAK 8:00-12:00 sati
U slučaju potrebe, možete se obratiti i u Odjel socijalnog rada, na lokaciji, Klaićeva 10, svaki radni dan od 7 – 15 sati.
Veliko slavlje u Domu Centar
U dobrom raspoloženju i veseloj atmosferi, uz svoju obitelj, prijatelje, korisnike i zaposlenike Doma centar, g. Ivan Matiegka, proslavio je jučer svoj 100-ti rođendan.
Bravo tihe djevojke!
Bravo sestre, njegovateljice, servirke, čistačice.! Mi Vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vi ovim ljudima uljepšavate dane, svaki trenutak, pokazujući i svijetu i Bogu da je služenje najuzvišenija ljudska radnja, da je zahvalnost visokomoralni čin.