Snježana, Slavica i Luka
Poštovane_i,
naša mama i baka Kata Horvat postala je Vašom štićenicom sredinom listopada. Isto se ispostavilo kao poprilično loše razdoblje za ovu tranziciju i njenu prilagodbu s obzirom na trenutnu situaciju globalne pandemije. Vjerujem da smo svi bili i jesmo zatečeni na različite načine i preopterećeni bremenom koje razvoj svega nosi sa sobom.
Iako to sve još uvijek traje, bolesti je bilo i bit će, mi imamo potrebu pohvaliti vrijedne i empatične ljude koji svoj posao obavljaju s maksimalnim poštovanjem čuvajući integritet osoba o kojima brinu, a koje pripadaju ranjivoj skupini starijih i ovisnih o našoj asistenciji (na što nisu navikli).
Posebno bi voljeli pohvaliti fizioterapeutkinju Kristinu koja svom poslu daje dimenziju ljudskosti i empatije koja je itekako potrebna ljudima unutar doma te tako pridonosi ionako važnoj funkciji svoje uloge u domu.
Riječi hvale čujemo i o Mirjani koja je uvijek spremna na razgovor te se trudi da ono komunikacije što ima sa štićenicima istima uljepša dan što svakako ostaje s njima i kad napusti prostoriju. Također ulaže trud i izvan prostorija štićenica kako bi pomogla smiriti svađe kad do istih dođe. Tu je i Ivo za kojeg se jednako ne štedi riječi hvale. Kao most s vanjskim svijetom, uvijek spremne za razgovor i riječi utjehe bilo su socijalna radnica Lana i glavna sestra Ana.
Vjerujemo da je posao koji svi tamo rade fizički i psihički težak, žao nam je ako je itko izostavljen poimence no važno je da svi znate koliko je važno ono što radite čak i kad to prolazi ispod radara, bez nagrada, pohvala i bez to nekad itko i vidi.
Također hvala na tome što aktivno rješavate izazove kako se pojavljuju. Greške su sastavni dio života no srećom one se mogu ispraviti i riječju i djelom. Želimo da znate da to vidimo i da smo zahvalni na Vašem doprinosu da olakšate bivanje našoj voljenoj Kati u ovoj posljednjoj etapi njenog života.
Srdačno, i u nadi za skorom mogućnošću posjeta,
kćeri Snježana i Slavica
i unuk Luka
ZADNJE OBJAVE
Hrvatska volontira
U sklopu manifestacije Hrvatska volontira, koja se već tradicionalno održava devetu godinu za redom, posjetili su nas volonteri, zaposlenici tvrtke PricewaterhouseCoopers d.o.o., Janaf d.d. i Volonterskog centra Zagreb te odradili volontersku akciju u domskom parku nakon koje je vanjski prostor postao još ugodniji za boravak korisnika.
Pravo doba – Sajam za zrele generacije
Korisnici i djelatnici Doma i Gerontološkog Centra i ovaj put su , petu godinu zaredom, aktivno sudjelovali na sajmu „Pravo doba“ – sajmu za zrele generacije, koji se održavao od 16. do 18. svibnja na Zagrebačkom velesajmu.
Proslavljen blagdan Sv. Leopolda Bogdana Mandića – zaštitnika Doma
U nedjelju, 12.05.2019. proslavili smo blagdan Sv. Leopolda Bogdana Mandića, zaštitnika Doma. Misno slavlje predvodili su svećenici Zagrebačke nadbiskupije i Župe Sv. Blaža zajedno sa zborom župe pod vodstvom g. Brausa.