Snježana, Slavica i Luka
Poštovane_i,
naša mama i baka Kata Horvat postala je Vašom štićenicom sredinom listopada. Isto se ispostavilo kao poprilično loše razdoblje za ovu tranziciju i njenu prilagodbu s obzirom na trenutnu situaciju globalne pandemije. Vjerujem da smo svi bili i jesmo zatečeni na različite načine i preopterećeni bremenom koje razvoj svega nosi sa sobom.
Iako to sve još uvijek traje, bolesti je bilo i bit će, mi imamo potrebu pohvaliti vrijedne i empatične ljude koji svoj posao obavljaju s maksimalnim poštovanjem čuvajući integritet osoba o kojima brinu, a koje pripadaju ranjivoj skupini starijih i ovisnih o našoj asistenciji (na što nisu navikli).
Posebno bi voljeli pohvaliti fizioterapeutkinju Kristinu koja svom poslu daje dimenziju ljudskosti i empatije koja je itekako potrebna ljudima unutar doma te tako pridonosi ionako važnoj funkciji svoje uloge u domu.
Riječi hvale čujemo i o Mirjani koja je uvijek spremna na razgovor te se trudi da ono komunikacije što ima sa štićenicima istima uljepša dan što svakako ostaje s njima i kad napusti prostoriju. Također ulaže trud i izvan prostorija štićenica kako bi pomogla smiriti svađe kad do istih dođe. Tu je i Ivo za kojeg se jednako ne štedi riječi hvale. Kao most s vanjskim svijetom, uvijek spremne za razgovor i riječi utjehe bilo su socijalna radnica Lana i glavna sestra Ana.
Vjerujemo da je posao koji svi tamo rade fizički i psihički težak, žao nam je ako je itko izostavljen poimence no važno je da svi znate koliko je važno ono što radite čak i kad to prolazi ispod radara, bez nagrada, pohvala i bez to nekad itko i vidi.
Također hvala na tome što aktivno rješavate izazove kako se pojavljuju. Greške su sastavni dio života no srećom one se mogu ispraviti i riječju i djelom. Želimo da znate da to vidimo i da smo zahvalni na Vašem doprinosu da olakšate bivanje našoj voljenoj Kati u ovoj posljednjoj etapi njenog života.
Srdačno, i u nadi za skorom mogućnošću posjeta,
kćeri Snježana i Slavica
i unuk Luka
ZADNJE OBJAVE
VAŽNE OBAVIJESTI O RADU DOMA
U svrhu sprječavanja širenja pandemije COVID- 19 od 16.03.2020. do daljnjega
– KORISNICIMA NIJE DOPUŠTEN IZLAZAK IZ DOMA
– NEZAPOSLENIM OSOBAMA JE ZABRANJEN ULAZAK U DOM
– KORISNICI, DJELATNICI I SVI POSJETITELJI DUŽNI SU PRIDRŽAVATI SE HIGIJENSKIH I DRUGIH MJERA ZAŠTITE KOJE SU PROPISANE U OVOJ SITUACIJI
– ZA SVE INFORMACIJE MOLIMO DA NAS KONTAKTIRATE NA TELEFONE:
INFORMACIJE ZA POSJETITELJE
U SLUČAJU DOLASKA PRED DOM MOLIMO POZVONITE I PRIČEKAJTE DA VAM SE JAVI SLUŽBENA OSOBA (PORTIR ILI DRUGI ZADUŽENI RADNIK)
PREDAJA NEOPHODNIH POTREPŠTINA ZA KORISNIKE OBAVLJA SE NA GLAVNOM ULAZU U DOM (MOLIMO OBILJEŽITI PRIMATELJA POŠILJKE)
SLUŽBENA POŠTA PREUZIMA SE NA GLAVNOM ULAZU U DOM
ULAZAK MAJSTORA ILI DRUGIH OVLAŠTENIH OSOBA DOZVOLJEN JE UZ PRETHODNU NAJAVU I PROVJERU KOD KUĆNOG MAJSTORA
OBUSTAVLJAJU SE REKREATIVNE AKTIVNOSTI S KORISNICIMA U LOKALNOJ ZAJEDNICI
PRIJEM NOVIH KORISNIKA DO DALJNJEGA SE OBUSTAVLJA
NOVE ZAHTJEVE ZA SMJEŠTAJ U DOM MOGUĆE JE DOSTAVITI PUTEM ELEKTRONIČKE POŠTE (centar@zg.t-com.hr)
SVI DOPUŠTENI ULASCI U DOM MOGUĆI SU SAMO UZ PRIDRŽAVANJE HIGIJENSKIH I DRUGIH MJERA ZAŠTITE OD EPIDEMIJE
RAZDVOJENI A ZAJEDNO
U cilju sprječavanja širenja pandemije COVID-19, od 16.03.2020. do daljnjega smo prinuđeni ograničiti kretanje korisnika izvan doma i posjete članova obitelji i drugih njima bliskih osoba.
Svjesni da ova situacija u svima izaziva osjećaje zabrinutosti, prikraćenosti, nemoći, straha i tuge zbog nemogućnosti neposrednog kontakta s najmilijima ovim putem vam želimo izraziti zahvalnost na suradnji i podršci koju nam pružate kako bi se što uspješnije prilagodili novim životnim okolnostima…