Snježana, Slavica i Luka
Poštovane_i,
naša mama i baka Kata Horvat postala je Vašom štićenicom sredinom listopada. Isto se ispostavilo kao poprilično loše razdoblje za ovu tranziciju i njenu prilagodbu s obzirom na trenutnu situaciju globalne pandemije. Vjerujem da smo svi bili i jesmo zatečeni na različite načine i preopterećeni bremenom koje razvoj svega nosi sa sobom.
Iako to sve još uvijek traje, bolesti je bilo i bit će, mi imamo potrebu pohvaliti vrijedne i empatične ljude koji svoj posao obavljaju s maksimalnim poštovanjem čuvajući integritet osoba o kojima brinu, a koje pripadaju ranjivoj skupini starijih i ovisnih o našoj asistenciji (na što nisu navikli).
Posebno bi voljeli pohvaliti fizioterapeutkinju Kristinu koja svom poslu daje dimenziju ljudskosti i empatije koja je itekako potrebna ljudima unutar doma te tako pridonosi ionako važnoj funkciji svoje uloge u domu.
Riječi hvale čujemo i o Mirjani koja je uvijek spremna na razgovor te se trudi da ono komunikacije što ima sa štićenicima istima uljepša dan što svakako ostaje s njima i kad napusti prostoriju. Također ulaže trud i izvan prostorija štićenica kako bi pomogla smiriti svađe kad do istih dođe. Tu je i Ivo za kojeg se jednako ne štedi riječi hvale. Kao most s vanjskim svijetom, uvijek spremne za razgovor i riječi utjehe bilo su socijalna radnica Lana i glavna sestra Ana.
Vjerujemo da je posao koji svi tamo rade fizički i psihički težak, žao nam je ako je itko izostavljen poimence no važno je da svi znate koliko je važno ono što radite čak i kad to prolazi ispod radara, bez nagrada, pohvala i bez to nekad itko i vidi.
Također hvala na tome što aktivno rješavate izazove kako se pojavljuju. Greške su sastavni dio života no srećom one se mogu ispraviti i riječju i djelom. Želimo da znate da to vidimo i da smo zahvalni na Vašem doprinosu da olakšate bivanje našoj voljenoj Kati u ovoj posljednjoj etapi njenog života.
Srdačno, i u nadi za skorom mogućnošću posjeta,
kćeri Snježana i Slavica
i unuk Luka
ZADNJE OBJAVE
Zajednička molitva u Crnatkovoj
Jedino i najviše što trenutno možemo učiniti je da se molimo. To nam daje snagu i sretni smo da na ovakav način možemo pomoći svima kojima je to potrebno.
Gerontodomaćice na terenu
Pomoć u kući, koja obuhvaća uslugu gerontodomaćica, te pripremu i dostavu obroka, u ovom trenutku dodatno pokazuje svoju važnost. Obzirom je u nedavnom potresu značajno pogođen upravo centar Zagreba na kojemu djelujemo, sami prilazi stanovima su bitno otežani, no gerontodomaćice i dostavljači ručkova i nadalje redovno obavljaju svoje poslove.
#ostanidoma
Vicevima i humorom održavamo dobru atmosferu i u izolaciji, te njegujemo našu svakodnevicu i dnevne rituale. Život u domu ide svojim tijekom, a mi i dalje #ostajemodoma. Ostanite i vi!
Čuvajte sebe, jer tako čuvate i nas.