Međunarodni dan starijih osoba 2020. godine
Kako ove godine radi sveopće pandemije korona virusa nismo bili u mogućnosti pokazati svojim sugrađanima kako živimo u Domu i čime se bavimo, odlučili smo ovaj dan proslaviti u prostoru Doma, različitim sadržajima.
Za korisnike Programa podrške u lokalnoj zajednici Gerontološki centar organizirana je Virtualna vježbaonica, e-vježbe medicinske gimnastike s fizioterapeutkinjom. Nakon višemjesečne pauze od rekreativnih vježbi koje su se do pandemije održavale u mjesnim samoupravama, ovako su se na kratko uključili i aktivirali naši tzv. „vanjski korisnici“.
Prigodan program za domske korisnike pod nazivom Zlatna jesen života, započeo je ispod sjenica, u parku, gdje je prvi puta predstavljena pjesma Dom Centar – to smo mi. Tekst pjesme osmislili su korisnici u suradnji s volonterkom Sarom Tkalec, koja je aranžirala i otpjevala pjesmu.
Nakon svečanog dijela proslave i kratkog druženja uz tople napitke i kolače, korisnici su sudjelovali na radionicama osmišljenim na temu jeseni. Izrađivale su se slike i ukrasi od plodova jeseni kojima će se dekorirati stolovi i prostori u kojima borave.
Točno u podne uključili smo se na e-manifestaciju „17. Gerontološki tulum“ koju je organizirao Grad Zagreb. Tamo su prezentirane plesne i rekreativne točke koje su pripremili korisnici zagrebačkih domova za starije. Video možete pogledati na OVOM LINKU. Nastup korisnika Doma Centar pogledajte na 9’49”.
ZADNJE OBJAVE
Crveni nosovi
Klaunovi doktori redovito provode svoju terapiju smijehom korisnicima Doma. Ograničenjima osobnog kontakta korisnicima doskočili su Zoom pozivima ..
Putopisna predavanja
U Domu Centar imamo višegodišnju tradiciju organiziranja putopisnih predavanja za korisnike. Pandemija nas je isprva omela u nastavku istog, no ipak smo se uspjeli prilagoditi, najviše zbog dobre volje dvije divne studentice Pravnog fakulteta – Lucije Slukan i Ane Sever.
Ponos Doma Centar!
S ovakvom ekipom sve se može!