Međunarodni dan starijih osoba 2020. godine
Kako ove godine radi sveopće pandemije korona virusa nismo bili u mogućnosti pokazati svojim sugrađanima kako živimo u Domu i čime se bavimo, odlučili smo ovaj dan proslaviti u prostoru Doma, različitim sadržajima.
Za korisnike Programa podrške u lokalnoj zajednici Gerontološki centar organizirana je Virtualna vježbaonica, e-vježbe medicinske gimnastike s fizioterapeutkinjom. Nakon višemjesečne pauze od rekreativnih vježbi koje su se do pandemije održavale u mjesnim samoupravama, ovako su se na kratko uključili i aktivirali naši tzv. „vanjski korisnici“.
Prigodan program za domske korisnike pod nazivom Zlatna jesen života, započeo je ispod sjenica, u parku, gdje je prvi puta predstavljena pjesma Dom Centar – to smo mi. Tekst pjesme osmislili su korisnici u suradnji s volonterkom Sarom Tkalec, koja je aranžirala i otpjevala pjesmu.
Nakon svečanog dijela proslave i kratkog druženja uz tople napitke i kolače, korisnici su sudjelovali na radionicama osmišljenim na temu jeseni. Izrađivale su se slike i ukrasi od plodova jeseni kojima će se dekorirati stolovi i prostori u kojima borave.
Točno u podne uključili smo se na e-manifestaciju „17. Gerontološki tulum“ koju je organizirao Grad Zagreb. Tamo su prezentirane plesne i rekreativne točke koje su pripremili korisnici zagrebačkih domova za starije. Video možete pogledati na OVOM LINKU. Nastup korisnika Doma Centar pogledajte na 9’49”.
ZADNJE OBJAVE
Dom Centar za prognane ukrajinske obitelji
Korisnici i djelatnici Doma za starije osobe Centar i ove godine su podržali dvanaestu kampanju Hrvatskog centra za razvoj volonterstva i volonterskih centara u Hrvatskoj, u partnerstvu s Hrvatskim Crvenim križem, Mrežom mladih Hrvatske i Savezom izviđača Hrvatske.
Obilježena Noć knjige
U suradnji s Knjižnicama grada Zagreba obilježili smo Noć knjige divnim programima. U Crnatkovoj je održano putopisno predavanje o Camino de Santiago o vlastitom iskustvu i doživljajima s jednomjesečnog putovanja sjevernom Španjolskom. Krenuvši iz Francuske, u nešto više od mjesec dana Marin Rogić propješačio je više od 800 kilometara poznatim hodočasničkim itinererom zvanim Camino ili Put. Uz projekciju fotografija s putovanja ispričao je svoju životnu priču te otkriva zašto bi se iskustvo Camina moglo usporediti s putovanjem u slobodu.
Izložba pisanica u Krapini
Kao i svake godine do sada, naši vanjski i domski korisnici pripremili su svoje kreativne uskršnje radove.