Međunarodni dan starijih osoba 2020. godine
Kako ove godine radi sveopće pandemije korona virusa nismo bili u mogućnosti pokazati svojim sugrađanima kako živimo u Domu i čime se bavimo, odlučili smo ovaj dan proslaviti u prostoru Doma, različitim sadržajima.
Za korisnike Programa podrške u lokalnoj zajednici Gerontološki centar organizirana je Virtualna vježbaonica, e-vježbe medicinske gimnastike s fizioterapeutkinjom. Nakon višemjesečne pauze od rekreativnih vježbi koje su se do pandemije održavale u mjesnim samoupravama, ovako su se na kratko uključili i aktivirali naši tzv. „vanjski korisnici“.
Prigodan program za domske korisnike pod nazivom Zlatna jesen života, započeo je ispod sjenica, u parku, gdje je prvi puta predstavljena pjesma Dom Centar – to smo mi. Tekst pjesme osmislili su korisnici u suradnji s volonterkom Sarom Tkalec, koja je aranžirala i otpjevala pjesmu.
Nakon svečanog dijela proslave i kratkog druženja uz tople napitke i kolače, korisnici su sudjelovali na radionicama osmišljenim na temu jeseni. Izrađivale su se slike i ukrasi od plodova jeseni kojima će se dekorirati stolovi i prostori u kojima borave.
Točno u podne uključili smo se na e-manifestaciju „17. Gerontološki tulum“ koju je organizirao Grad Zagreb. Tamo su prezentirane plesne i rekreativne točke koje su pripremili korisnici zagrebačkih domova za starije. Video možete pogledati na OVOM LINKU. Nastup korisnika Doma Centar pogledajte na 9’49”.
ZADNJE OBJAVE
Hodočašće u Krašić
Poštovani korisnici, pozivamo vas na hodočašće u Krašić.
Izlet: Jastrebarsko – Vinska plješivička cesta – Samobor
Pozivamo vas na izlet Jastrebarsko – Vinska plješivička cesta – Samobor
Tjedan „zdravog starenja“ u Crnatkovoj
Od 22. do 26.kolovoza obilježili smo tjedan zdravog, aktivnog i proaktivnog starenja na našoj lokaciji u Crnatkovoj 14. U sklopu tog tjedna izrađene su prigodne brošure sa korisnim savjetima o zdravom starenju koje su podjeljene korisnicima Doma tijekom njihovih fizikalnih vježbi.