Međunarodni dan starijih osoba 2020. godine
Kako ove godine radi sveopće pandemije korona virusa nismo bili u mogućnosti pokazati svojim sugrađanima kako živimo u Domu i čime se bavimo, odlučili smo ovaj dan proslaviti u prostoru Doma, različitim sadržajima.
Za korisnike Programa podrške u lokalnoj zajednici Gerontološki centar organizirana je Virtualna vježbaonica, e-vježbe medicinske gimnastike s fizioterapeutkinjom. Nakon višemjesečne pauze od rekreativnih vježbi koje su se do pandemije održavale u mjesnim samoupravama, ovako su se na kratko uključili i aktivirali naši tzv. „vanjski korisnici“.
Prigodan program za domske korisnike pod nazivom Zlatna jesen života, započeo je ispod sjenica, u parku, gdje je prvi puta predstavljena pjesma Dom Centar – to smo mi. Tekst pjesme osmislili su korisnici u suradnji s volonterkom Sarom Tkalec, koja je aranžirala i otpjevala pjesmu.
Nakon svečanog dijela proslave i kratkog druženja uz tople napitke i kolače, korisnici su sudjelovali na radionicama osmišljenim na temu jeseni. Izrađivale su se slike i ukrasi od plodova jeseni kojima će se dekorirati stolovi i prostori u kojima borave.
Točno u podne uključili smo se na e-manifestaciju „17. Gerontološki tulum“ koju je organizirao Grad Zagreb. Tamo su prezentirane plesne i rekreativne točke koje su pripremili korisnici zagrebačkih domova za starije. Video možete pogledati na OVOM LINKU. Nastup korisnika Doma Centar pogledajte na 9’49”.
ZADNJE OBJAVE
Najdraži gosti
U četvrtak, 19.travnja, u posjet su nam, s Pantovčaka, došetali dječaci i djevojčice, polaznici Dječjeg vrtića Brat Sunce. Došli su zajedno sa svojim tetama i mamama.
Uz podršku i vođenje sestre Julijane, pjevali su i plesali, razdragano, umješno i spontano, kako to samo djeca znaju.
5.Travanjski susreti Vesna Parun
Po peti puta zaredom, u Domu Centar, u čast velike hrvatske pjesnikinje Vesne Parun, održani su među domski susreti pjesnika i recitatora iz svih gradskih i nekoliko gostujućih Domova za starije osobe.
Izlet u Mariju Bistricu i Vinariju Micak
Na ovomjesečnom izletu spojeno je duhovno i svjetovno – u Mariji Bistrici su korisnici Projekta gerontološki centar obišli svetište, a nakon toga krenuli u posjet obližnjoj vinariji. Uz degustaciju vina, te sjajnu hranu, zapjevalo se i zaplesalo.