Međunarodni dan starijih osoba 2020. godine
Kako ove godine radi sveopće pandemije korona virusa nismo bili u mogućnosti pokazati svojim sugrađanima kako živimo u Domu i čime se bavimo, odlučili smo ovaj dan proslaviti u prostoru Doma, različitim sadržajima.
Za korisnike Programa podrške u lokalnoj zajednici Gerontološki centar organizirana je Virtualna vježbaonica, e-vježbe medicinske gimnastike s fizioterapeutkinjom. Nakon višemjesečne pauze od rekreativnih vježbi koje su se do pandemije održavale u mjesnim samoupravama, ovako su se na kratko uključili i aktivirali naši tzv. „vanjski korisnici“.
Prigodan program za domske korisnike pod nazivom Zlatna jesen života, započeo je ispod sjenica, u parku, gdje je prvi puta predstavljena pjesma Dom Centar – to smo mi. Tekst pjesme osmislili su korisnici u suradnji s volonterkom Sarom Tkalec, koja je aranžirala i otpjevala pjesmu.
Nakon svečanog dijela proslave i kratkog druženja uz tople napitke i kolače, korisnici su sudjelovali na radionicama osmišljenim na temu jeseni. Izrađivale su se slike i ukrasi od plodova jeseni kojima će se dekorirati stolovi i prostori u kojima borave.
Točno u podne uključili smo se na e-manifestaciju „17. Gerontološki tulum“ koju je organizirao Grad Zagreb. Tamo su prezentirane plesne i rekreativne točke koje su pripremili korisnici zagrebačkih domova za starije. Video možete pogledati na OVOM LINKU. Nastup korisnika Doma Centar pogledajte na 9’49”.
ZADNJE OBJAVE
Međunarodni dan starijih osoba
Dana 01. listopada 2018. proslavili smo Međunarodni dan starijih osoba! Naši korisnici su nakon svečanog programa i domjenka u Domu zajedno s djelatnicima krenuli na obilježavanje 15. Gerontološkog tuluma.
Hodočašće u Mariju Bistricu
Već tradicionalno svake godine zajedno sa korisnicima idemo na hodočašće u Mariju Bistricu. I ove godine pomogao nam je vlč. Dragutin Goričanec i njegova udruga Job koji nam omogućavaju sa svojim posebno prilagođenim autobusom da povedemo korisnike koji teško hodaju, koji koriste pomagala i invalidska kolica.
Obavještavamo cijenjenje korisnike, posjetitelje i zainteresirane osobe, da će Odjel socijalnog rada Doma Centar, na lokaciji Crnatkova 14, u periodu od 27.08 -17.09.2018. godine raditi prema slijedećem rasporedu:
PONEDJELJAK 8:00-12:00 sati
SRIJEDA 8:00-12:00 sati
PETAK 8:00-12:00 sati
U slučaju potrebe, možete se obratiti i u Odjel socijalnog rada, na lokaciji, Klaićeva 10, svaki radni dan od 7 – 15 sati.