Međunarodni dan starijih osoba 2020. godine
Kako ove godine radi sveopće pandemije korona virusa nismo bili u mogućnosti pokazati svojim sugrađanima kako živimo u Domu i čime se bavimo, odlučili smo ovaj dan proslaviti u prostoru Doma, različitim sadržajima.
Za korisnike Programa podrške u lokalnoj zajednici Gerontološki centar organizirana je Virtualna vježbaonica, e-vježbe medicinske gimnastike s fizioterapeutkinjom. Nakon višemjesečne pauze od rekreativnih vježbi koje su se do pandemije održavale u mjesnim samoupravama, ovako su se na kratko uključili i aktivirali naši tzv. „vanjski korisnici“.
Prigodan program za domske korisnike pod nazivom Zlatna jesen života, započeo je ispod sjenica, u parku, gdje je prvi puta predstavljena pjesma Dom Centar – to smo mi. Tekst pjesme osmislili su korisnici u suradnji s volonterkom Sarom Tkalec, koja je aranžirala i otpjevala pjesmu.
Nakon svečanog dijela proslave i kratkog druženja uz tople napitke i kolače, korisnici su sudjelovali na radionicama osmišljenim na temu jeseni. Izrađivale su se slike i ukrasi od plodova jeseni kojima će se dekorirati stolovi i prostori u kojima borave.
Točno u podne uključili smo se na e-manifestaciju „17. Gerontološki tulum“ koju je organizirao Grad Zagreb. Tamo su prezentirane plesne i rekreativne točke koje su pripremili korisnici zagrebačkih domova za starije. Video možete pogledati na OVOM LINKU. Nastup korisnika Doma Centar pogledajte na 9’49”.
ZADNJE OBJAVE
Deseta izložba likovnoga stvaralaštva korisnika: “Čujem, vjerujem, vidim”
U srijedu, 6. veljače, u 12.00 sati, u galeriji Zaklade „Čujem, vjerujem vidim“, na adresi Medulićeva 16, svečano smo otvorili desetu po redu izložbu likovnoga stvaralaštva korisnika. Radovi predstavljaju presjek tema i tehnika nastalih u proteklih deset godina.
Osvrt na edukaciju „Komunikacijske vještine u radu s oboljelima od demencije“
Dana 25. siječnja 2019.g. u prostoru Doma uspješno je održana edukacija pod nazivom „Komunikacijske vještine u radu s oboljelima od demencije“.
Uz pregršt različitih sadržaja koje nudimo korisnicima Doma, kako bi zadovoljili svoje važnije, životne potrebe, je i likovna radionica, koju već dvanaest godina vodi slikarica Ana Horvatiček Ivanišević. Za svoj predani, volonterski rad unazad dvije godine nagrađivana od strane Grada i Volonterskog centra Zagreb.