Međunarodni dan starijih osoba 2020. godine
Kako ove godine radi sveopće pandemije korona virusa nismo bili u mogućnosti pokazati svojim sugrađanima kako živimo u Domu i čime se bavimo, odlučili smo ovaj dan proslaviti u prostoru Doma, različitim sadržajima.
Za korisnike Programa podrške u lokalnoj zajednici Gerontološki centar organizirana je Virtualna vježbaonica, e-vježbe medicinske gimnastike s fizioterapeutkinjom. Nakon višemjesečne pauze od rekreativnih vježbi koje su se do pandemije održavale u mjesnim samoupravama, ovako su se na kratko uključili i aktivirali naši tzv. „vanjski korisnici“.
Prigodan program za domske korisnike pod nazivom Zlatna jesen života, započeo je ispod sjenica, u parku, gdje je prvi puta predstavljena pjesma Dom Centar – to smo mi. Tekst pjesme osmislili su korisnici u suradnji s volonterkom Sarom Tkalec, koja je aranžirala i otpjevala pjesmu.
Nakon svečanog dijela proslave i kratkog druženja uz tople napitke i kolače, korisnici su sudjelovali na radionicama osmišljenim na temu jeseni. Izrađivale su se slike i ukrasi od plodova jeseni kojima će se dekorirati stolovi i prostori u kojima borave.
Točno u podne uključili smo se na e-manifestaciju „17. Gerontološki tulum“ koju je organizirao Grad Zagreb. Tamo su prezentirane plesne i rekreativne točke koje su pripremili korisnici zagrebačkih domova za starije. Video možete pogledati na OVOM LINKU. Nastup korisnika Doma Centar pogledajte na 9’49”.
ZADNJE OBJAVE
INFORMACIJE ZA POSJETITELJE
U SLUČAJU DOLASKA PRED DOM MOLIMO POZVONITE I PRIČEKAJTE DA VAM SE JAVI SLUŽBENA OSOBA (PORTIR ILI DRUGI ZADUŽENI RADNIK)
PREDAJA NEOPHODNIH POTREPŠTINA ZA KORISNIKE OBAVLJA SE NA GLAVNOM ULAZU U DOM (MOLIMO OBILJEŽITI PRIMATELJA POŠILJKE)
SLUŽBENA POŠTA PREUZIMA SE NA GLAVNOM ULAZU U DOM
ULAZAK MAJSTORA ILI DRUGIH OVLAŠTENIH OSOBA DOZVOLJEN JE UZ PRETHODNU NAJAVU I PROVJERU KOD KUĆNOG MAJSTORA
OBUSTAVLJAJU SE REKREATIVNE AKTIVNOSTI S KORISNICIMA U LOKALNOJ ZAJEDNICI
PRIJEM NOVIH KORISNIKA DO DALJNJEGA SE OBUSTAVLJA
NOVE ZAHTJEVE ZA SMJEŠTAJ U DOM MOGUĆE JE DOSTAVITI PUTEM ELEKTRONIČKE POŠTE (centar@zg.t-com.hr)
SVI DOPUŠTENI ULASCI U DOM MOGUĆI SU SAMO UZ PRIDRŽAVANJE HIGIJENSKIH I DRUGIH MJERA ZAŠTITE OD EPIDEMIJE
RAZDVOJENI A ZAJEDNO
U cilju sprječavanja širenja pandemije COVID-19, od 16.03.2020. do daljnjega smo prinuđeni ograničiti kretanje korisnika izvan doma i posjete članova obitelji i drugih njima bliskih osoba.
Svjesni da ova situacija u svima izaziva osjećaje zabrinutosti, prikraćenosti, nemoći, straha i tuge zbog nemogućnosti neposrednog kontakta s najmilijima ovim putem vam želimo izraziti zahvalnost na suradnji i podršci koju nam pružate kako bi se što uspješnije prilagodili novim životnim okolnostima…
Život u Domu nije stao
Ako je u zdravom tijelu i zdrav duh, a zdrav jeste, korona ga zaobilazi u širokom luku. To dobro znaju korisnici Doma, pa svaki trenutak ovih ugodnih, proljetnih dana koriste, borave i u domskom parku..