Međunarodni dan starijih osoba 2020. godine
Kako ove godine radi sveopće pandemije korona virusa nismo bili u mogućnosti pokazati svojim sugrađanima kako živimo u Domu i čime se bavimo, odlučili smo ovaj dan proslaviti u prostoru Doma, različitim sadržajima.
Za korisnike Programa podrške u lokalnoj zajednici Gerontološki centar organizirana je Virtualna vježbaonica, e-vježbe medicinske gimnastike s fizioterapeutkinjom. Nakon višemjesečne pauze od rekreativnih vježbi koje su se do pandemije održavale u mjesnim samoupravama, ovako su se na kratko uključili i aktivirali naši tzv. „vanjski korisnici“.
Prigodan program za domske korisnike pod nazivom Zlatna jesen života, započeo je ispod sjenica, u parku, gdje je prvi puta predstavljena pjesma Dom Centar – to smo mi. Tekst pjesme osmislili su korisnici u suradnji s volonterkom Sarom Tkalec, koja je aranžirala i otpjevala pjesmu.
Nakon svečanog dijela proslave i kratkog druženja uz tople napitke i kolače, korisnici su sudjelovali na radionicama osmišljenim na temu jeseni. Izrađivale su se slike i ukrasi od plodova jeseni kojima će se dekorirati stolovi i prostori u kojima borave.
Točno u podne uključili smo se na e-manifestaciju „17. Gerontološki tulum“ koju je organizirao Grad Zagreb. Tamo su prezentirane plesne i rekreativne točke koje su pripremili korisnici zagrebačkih domova za starije. Video možete pogledati na OVOM LINKU. Nastup korisnika Doma Centar pogledajte na 9’49”.
ZADNJE OBJAVE
Gerontodomaćice na terenu
Pomoć u kući, koja obuhvaća uslugu gerontodomaćica, te pripremu i dostavu obroka, u ovom trenutku dodatno pokazuje svoju važnost. Obzirom je u nedavnom potresu značajno pogođen upravo centar Zagreba na kojemu djelujemo, sami prilazi stanovima su bitno otežani, no gerontodomaćice i dostavljači ručkova i nadalje redovno obavljaju svoje poslove.
#ostanidoma
Vicevima i humorom održavamo dobru atmosferu i u izolaciji, te njegujemo našu svakodnevicu i dnevne rituale. Život u domu ide svojim tijekom, a mi i dalje #ostajemodoma. Ostanite i vi!
Čuvajte sebe, jer tako čuvate i nas.
VAŽNE OBAVIJESTI O RADU DOMA
U svrhu sprječavanja širenja pandemije COVID- 19 od 16.03.2020. do daljnjega
– KORISNICIMA NIJE DOPUŠTEN IZLAZAK IZ DOMA
– NEZAPOSLENIM OSOBAMA JE ZABRANJEN ULAZAK U DOM
– KORISNICI, DJELATNICI I SVI POSJETITELJI DUŽNI SU PRIDRŽAVATI SE HIGIJENSKIH I DRUGIH MJERA ZAŠTITE KOJE SU PROPISANE U OVOJ SITUACIJI
– ZA SVE INFORMACIJE MOLIMO DA NAS KONTAKTIRATE NA TELEFONE: