Dobra vijest!
Dana 10.07.2020. Dom za starije Centar je privukao veliku pažnju i interes medija i šire javnosti nakon objave da je nekoliko radnika Doma pozitivno na Covid 19.
Uvjereni kako i dobra vijest može biti zanimljiva s velikim zadovoljstvom objavljujemo da se koronavirus nije proširio kroz našu ustanovu. Svi naši korisnici su dobro, a oboljeli radnici su u fazi oporavka i s nestrpljenjem čekamo njihov povratak na posao.
ZADNJE OBJAVE
Gradonačelnik Zagreba predstavio web portal “Mentalno zdravlje grada Zagreba”
Zagreb, 1. veljače 2022. – Gradonačelnik Grada Zagreba, g. Tomislav Tomašević javno je predstavio pokretanje web portala o mentalnom zdravlju.
Božićno darivanje
Već tradicionalno, Grad Zagreb i njegov Ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom darovali su povodom božićnih blagdana korisnike našeg Doma sa prigodnim poklon paketima.
„POLAGANOST“ – glazbeno-scenska predstava
U Domu Centar premijerno je izvedena glazbeno-scenska predstava „Polaganost“, nastala u suradnji Binocular Teatra i Doma za starije osobe Centar u sklopu ESF projekta „Smijeh kao lijek“. Predstava je rezultat višemjesečnog rada i proba korisnika Doma i autorskog tima predstave. U predstavi se prepliću osobne priče korisnika i dijelovi dramskog teksta Stjepana Komesa „Uz šalicu kave“ iz knjige „Život u staračkom domu“, te poezije Stjepana Komesa, Dobriše Cesarića i Antuna Šoljana.