Dobra vijest!
Dana 10.07.2020. Dom za starije Centar je privukao veliku pažnju i interes medija i šire javnosti nakon objave da je nekoliko radnika Doma pozitivno na Covid 19.
Uvjereni kako i dobra vijest može biti zanimljiva s velikim zadovoljstvom objavljujemo da se koronavirus nije proširio kroz našu ustanovu. Svi naši korisnici su dobro, a oboljeli radnici su u fazi oporavka i s nestrpljenjem čekamo njihov povratak na posao.
ZADNJE OBJAVE
Posjet gimnazijalaca Prve privatne gimnazije
U petak, 16. prosinca posjetili su nas učenici Prve privatne gimnazije, naši susjedi iz Hebrangove 21.
Došli su se družiti, pjevati s nama, razveseliti nas i darivati. Ne zna se u čemu su više uspjeli.
Započeli smo s edukacijama za stručnjake
U sklopu provedbe projekta „Geronto zajednica – razvoj paketa socijalnih usluga za samostalan život u zajednici” kroz studeni i prosinac provedene su prve edukacije o prevenciji i prepoznavanju nasilja nad starijim osobama te prevenciji padova kod starijih osoba. Ukupno je planirano održavanje 30 edukativnih predavanja ili radionica.
Doveli smo Advent u naš park
Naš dom, Dom Centar smješten je u centru grada Zagreba koji obiluje adventskim sadržajem. Ipak, zbog teže pokretnosti korisnika, ti sadržaji im često nisu dostupni. Kako bismo tome doskočili, odlučili smo advent dovesti u naš park i organizirati božićno druženje korisnika i radnika.