Svjetski dan plesa u Domu Centar
29. travnja je već tradicionalno dan kada plesne skupine domova za starije i gerontoloških centara u Gradu Zagrebu imaju svečane plesne nastupe. Ove godine, okolnosti su nam odredile drugačije.
Čestitke povodom Svjetskog dana plesa poručuju nam da „plešući postajemo sila utkanih srca, dodirnutih duša i pružanja iscjeljenja“, a sve što nam je potrebno sada je „plesati još više, jer ples u svojoj mirnoći neprestano titra“.
Točno u podne zaplesali smo svi zajedno u parku i na balkonima našeg Doma. Kroz ples uz skladbu „Zagrebačkim ulicama“ vodila nas je naša fizioterapeutkinja Kristina Šimunić. Ujedinivši se u radosti i pokretu zaplesali su korisnici i zaposlenici.
Pogledajte i video isječak:
ZADNJE OBJAVE
Svjetski dan plesa
Dom Centar je danas bio prava „Amerika u malom“, zahvaljujući francuskom plesaču i koreografu Jean-Georgesu Noverreu i našem Džimiju Staniću, uz čiju melodiju „Zagreb Amerika u malom“, smo, plešući u procvalom domskom parku proslavili Svjetski dan plesa.
Virtualni domski susreti
7. Travanjski susreti Vesna Parun, po prvi puta su, od početka pandemije, makar virtualno okupili sve gradske domove.
Jazz koncert
Al Sitar trio, kojeg čine Allan Sitar na pianu/vokal, Vjekoslav Crljen na kontrabasu i Mladen Morač na bubnjevima, gotovo sat i pol vremena svirao je jazz standarde, bossa-nova, soul, bluesa i najljepše balade.