Svjetski dan plesa u Domu Centar
29. travnja je već tradicionalno dan kada plesne skupine domova za starije i gerontoloških centara u Gradu Zagrebu imaju svečane plesne nastupe. Ove godine, okolnosti su nam odredile drugačije.
Čestitke povodom Svjetskog dana plesa poručuju nam da „plešući postajemo sila utkanih srca, dodirnutih duša i pružanja iscjeljenja“, a sve što nam je potrebno sada je „plesati još više, jer ples u svojoj mirnoći neprestano titra“.
Točno u podne zaplesali smo svi zajedno u parku i na balkonima našeg Doma. Kroz ples uz skladbu „Zagrebačkim ulicama“ vodila nas je naša fizioterapeutkinja Kristina Šimunić. Ujedinivši se u radosti i pokretu zaplesali su korisnici i zaposlenici.
Pogledajte i video isječak:
ZADNJE OBJAVE
Koncert za klasičnu gitaru
U srijedu, 9.lipnja, u perivoju Doma Centar dogodio se još jedan koncert za pamćenje.
Koncert za pamćenje
Koncert za pamćenje dogodio nam se u petak, 28.svibnja. Tulumarili smo u našem parku s glasovitim gitaristom g. Antom Gelo i mladim pjevačem Alenom Đurasom.
Online simpozij o gerasteniji
U utorak 1. lipnja održat će se 1. Hrvatski gerijatrijski online simpozij o gerasteniji s međunarodnim djelovanjem.