Svjetski dan plesa u Domu Centar
29. travnja je već tradicionalno dan kada plesne skupine domova za starije i gerontoloških centara u Gradu Zagrebu imaju svečane plesne nastupe. Ove godine, okolnosti su nam odredile drugačije.
Čestitke povodom Svjetskog dana plesa poručuju nam da „plešući postajemo sila utkanih srca, dodirnutih duša i pružanja iscjeljenja“, a sve što nam je potrebno sada je „plesati još više, jer ples u svojoj mirnoći neprestano titra“.
Točno u podne zaplesali smo svi zajedno u parku i na balkonima našeg Doma. Kroz ples uz skladbu „Zagrebačkim ulicama“ vodila nas je naša fizioterapeutkinja Kristina Šimunić. Ujedinivši se u radosti i pokretu zaplesali su korisnici i zaposlenici.
Pogledajte i video isječak:
ZADNJE OBJAVE
Iz Ozlja do Žitne lađe na Kupi
Iako je kiša opasno prijetila da nam pokvari dugo iščekivani izlet, prepun autobus korisnika s djelatnicima u pratnji, hrabro se uputio prema Ozlju.
Nova žičara
Već dugo smo namjeravali provozati se novom sljemenskom žičarom, ali su se vremenske prilike i neprilike uporno poigravale sa nama, pa smo odgađali odlazak na Sljeme.
Natjecanje u stolnom tenisu
U Domu za starije osobe sv. Josip, 19. lipnja 2023.g., održano je međudomsko natjecanje u stolnom tenisu. Uz dobru organizaciju i u ugodnom okruženju, naš Dom su predstavljali g. Rade Krivošija i g. Stjepan Hofman.