Bravo tihe djevojke!
Zatekla sam se na ulici kad je autobus s ‘vatrenim’ nogometašima, pobjednicima, prolazio nadomak Doma za starije i nemoćne u Klaićevoj ulici. Na ulici je gužva, skakanje, pljesak, nazdravljanje, smijeh, pucanje, dimljenje, vriskanje, suze radosnice. Mi smo pobjednici svjetskoga ranga! Bravo mladići! Mi vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vaše će zasluge biti nagrađene milijunskim svotama.
Upravo sam napustila Dom, V. kat – stacionar. Na hodnicima je tiho i ulašteno. Većina je stanovnika u krevetu, neki drugi jedva hodaju, bauljaju, a treći su u invalidskim kolicima. Sestre, njegovateljice, čistačice, servirke klize hodnikom, ljubazne i nasmiješene, ulaze u sobe u dobro uigranoj rutini dnevno – noćnog rasporeda – 24 sata! Hrana i hranjenje, lijekovi i liječenje, higijena, pelene, kupanje i presvlačenje, princeze, pomagala, zvonca za pomoć. Starost, bolest, nemoć, nesuvislost, hrvanje sa životom – na izmaku.
Bravo sestre, njegovateljice, servirke, čistačice.! Mi Vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vi ovim ljudima uljepšavate dane, svaki trenutak, pokazujući i svijetu i Bogu da je služenje najuzvišenija ljudska radnja, da je zahvalnost visokomoralni čin. Svaki će Vaš osmijeh, trud, strpljenje biti nagrađeni u srcima ljudi na rastanku, i u nekom velikom kozmičkom i Božjem redu. To je, izgleda jedino čime Vam se ovo društvo može zahvaliti.
A ja bih najradije Vas provozala onim nogometnim kockastim autobusom diljem grada, jer Vi ste, više nego itko, zaslužili da Vam ljudi plješću, da Vam se klanjaju sa zahvalnošću, da Vam kliču, jer ste presvukli pelenu njihovoj mami, baki… i nasmiješili joj se –uljepšali joj život, odteretili obitelj, učinili bogougodno djelo – i to sve iz dana u dan, i to sve, takorekuć, volonterski.
HVALA SVEM OSOBLJU DOMA ‘CENTAR’ NA SVESRDNOJ POMOĆI, TRUDU I LJUBAZNOSTI!
Zahvalna obitelj korisnika Vaših usluga
M.V.
ZADNJE OBJAVE
Stoti rođendan Petra Čičića
U subotu, 20.06.2020. smo s osobitim veseljem, ali i strogim mjerama obrane od korona virusa, proslavili stoti rođendan korisnika Doma, g. Petra Čičića. Petar Čičić rođen je u Hrvatskoj Kostajnici, 20. lipnja 1920.god. od majke Eve i oca Roka, gdje je i živio do dolaska u naš Dom, u rujnu 2013.godine.
Posjeta Gradonačelnika Domu
Nakon uspješno proživljene socijalne izolacije, tijekom „vladavine“ korona virusa, Dom za starije osobe Centar posjetio je gradonačelnik Zagreba gospodin Milan Bandić
Dom Centar odlikovan medaljom
Na svečanosti povodom obilježavanja Dana grada Zagreba, 31. svibnja 2020., Domu za starije osobe Centar uručena je medalja Grada Zagreba za izuzetnu skrb o korisnicima tijekom epidemije koronavirusa, te za vrijeme opasnosti od potresa.