Bravo tihe djevojke!
Zatekla sam se na ulici kad je autobus s ‘vatrenim’ nogometašima, pobjednicima, prolazio nadomak Doma za starije i nemoćne u Klaićevoj ulici. Na ulici je gužva, skakanje, pljesak, nazdravljanje, smijeh, pucanje, dimljenje, vriskanje, suze radosnice. Mi smo pobjednici svjetskoga ranga! Bravo mladići! Mi vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vaše će zasluge biti nagrađene milijunskim svotama.
Upravo sam napustila Dom, V. kat – stacionar. Na hodnicima je tiho i ulašteno. Većina je stanovnika u krevetu, neki drugi jedva hodaju, bauljaju, a treći su u invalidskim kolicima. Sestre, njegovateljice, čistačice, servirke klize hodnikom, ljubazne i nasmiješene, ulaze u sobe u dobro uigranoj rutini dnevno – noćnog rasporeda – 24 sata! Hrana i hranjenje, lijekovi i liječenje, higijena, pelene, kupanje i presvlačenje, princeze, pomagala, zvonca za pomoć. Starost, bolest, nemoć, nesuvislost, hrvanje sa životom – na izmaku.
Bravo sestre, njegovateljice, servirke, čistačice.! Mi Vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vi ovim ljudima uljepšavate dane, svaki trenutak, pokazujući i svijetu i Bogu da je služenje najuzvišenija ljudska radnja, da je zahvalnost visokomoralni čin. Svaki će Vaš osmijeh, trud, strpljenje biti nagrađeni u srcima ljudi na rastanku, i u nekom velikom kozmičkom i Božjem redu. To je, izgleda jedino čime Vam se ovo društvo može zahvaliti.
A ja bih najradije Vas provozala onim nogometnim kockastim autobusom diljem grada, jer Vi ste, više nego itko, zaslužili da Vam ljudi plješću, da Vam se klanjaju sa zahvalnošću, da Vam kliču, jer ste presvukli pelenu njihovoj mami, baki… i nasmiješili joj se –uljepšali joj život, odteretili obitelj, učinili bogougodno djelo – i to sve iz dana u dan, i to sve, takorekuć, volonterski.
HVALA SVEM OSOBLJU DOMA ‘CENTAR’ NA SVESRDNOJ POMOĆI, TRUDU I LJUBAZNOSTI!
Zahvalna obitelj korisnika Vaših usluga
M.V.
ZADNJE OBJAVE
Okrugli stol na temu „Kvaliteta života starijih osoba (65+) u domu za starije osobe u vrijeme pandemije COVID-19“
Dana 25.11.2021. godine održan je okrugli stol pod nazivom „Kvaliteta života starijih osoba (65+) u domu za starije osobe u vrijeme pandemije COVID-19“. Sudionici okruglog stola bili su zaposlenici domova za starije osobe, te njihovi korisnici, koji su događanje pratili video vezom.
Druga godišnjica smrti naše Mani
Mani Gotovac nas je napustila 12. studenog, prije dvije godine, točno na svoj osamdeseti rođendan. Ova karizmatična dama hrvatskog kazališta i književnosti, zadnje godine je provela u našem Domu, na lokaciji Crnatkova 14. Upravo tamo smo odlučili, među njezinim sustanarima obilježiti godišnjicu njezine smrti.
Martinje i kestenijada
Ima li boljeg dana za uživanje u vrućim kestenima, od Martinja? Nema.