Bravo tihe djevojke!
Zatekla sam se na ulici kad je autobus s ‘vatrenim’ nogometašima, pobjednicima, prolazio nadomak Doma za starije i nemoćne u Klaićevoj ulici. Na ulici je gužva, skakanje, pljesak, nazdravljanje, smijeh, pucanje, dimljenje, vriskanje, suze radosnice. Mi smo pobjednici svjetskoga ranga! Bravo mladići! Mi vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vaše će zasluge biti nagrađene milijunskim svotama.
Upravo sam napustila Dom, V. kat – stacionar. Na hodnicima je tiho i ulašteno. Većina je stanovnika u krevetu, neki drugi jedva hodaju, bauljaju, a treći su u invalidskim kolicima. Sestre, njegovateljice, čistačice, servirke klize hodnikom, ljubazne i nasmiješene, ulaze u sobe u dobro uigranoj rutini dnevno – noćnog rasporeda – 24 sata! Hrana i hranjenje, lijekovi i liječenje, higijena, pelene, kupanje i presvlačenje, princeze, pomagala, zvonca za pomoć. Starost, bolest, nemoć, nesuvislost, hrvanje sa životom – na izmaku.
Bravo sestre, njegovateljice, servirke, čistačice.! Mi Vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vi ovim ljudima uljepšavate dane, svaki trenutak, pokazujući i svijetu i Bogu da je služenje najuzvišenija ljudska radnja, da je zahvalnost visokomoralni čin. Svaki će Vaš osmijeh, trud, strpljenje biti nagrađeni u srcima ljudi na rastanku, i u nekom velikom kozmičkom i Božjem redu. To je, izgleda jedino čime Vam se ovo društvo može zahvaliti.
A ja bih najradije Vas provozala onim nogometnim kockastim autobusom diljem grada, jer Vi ste, više nego itko, zaslužili da Vam ljudi plješću, da Vam se klanjaju sa zahvalnošću, da Vam kliču, jer ste presvukli pelenu njihovoj mami, baki… i nasmiješili joj se –uljepšali joj život, odteretili obitelj, učinili bogougodno djelo – i to sve iz dana u dan, i to sve, takorekuć, volonterski.
HVALA SVEM OSOBLJU DOMA ‘CENTAR’ NA SVESRDNOJ POMOĆI, TRUDU I LJUBAZNOSTI!
Zahvalna obitelj korisnika Vaših usluga
M.V.
ZADNJE OBJAVE
Hodočašće u Mariju Bistricu
Već tradicionalno svake godine zajedno sa korisnicima idemo na hodočašće u Mariju Bistricu. I ove godine pomogao nam je vlč. Dragutin Goričanec i njegova udruga Job koji nam omogućavaju sa svojim posebno prilagođenim autobusom da povedemo korisnike koji teško hodaju, koji koriste pomagala i invalidska kolica.
Obavještavamo cijenjenje korisnike, posjetitelje i zainteresirane osobe, da će Odjel socijalnog rada Doma Centar, na lokaciji Crnatkova 14, u periodu od 27.08 -17.09.2018. godine raditi prema slijedećem rasporedu:
PONEDJELJAK 8:00-12:00 sati
SRIJEDA 8:00-12:00 sati
PETAK 8:00-12:00 sati
U slučaju potrebe, možete se obratiti i u Odjel socijalnog rada, na lokaciji, Klaićeva 10, svaki radni dan od 7 – 15 sati.
Veliko slavlje u Domu Centar
U dobrom raspoloženju i veseloj atmosferi, uz svoju obitelj, prijatelje, korisnike i zaposlenike Doma centar, g. Ivan Matiegka, proslavio je jučer svoj 100-ti rođendan.