Bravo tihe djevojke!
Zatekla sam se na ulici kad je autobus s ‘vatrenim’ nogometašima, pobjednicima, prolazio nadomak Doma za starije i nemoćne u Klaićevoj ulici. Na ulici je gužva, skakanje, pljesak, nazdravljanje, smijeh, pucanje, dimljenje, vriskanje, suze radosnice. Mi smo pobjednici svjetskoga ranga! Bravo mladići! Mi vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vaše će zasluge biti nagrađene milijunskim svotama.
Upravo sam napustila Dom, V. kat – stacionar. Na hodnicima je tiho i ulašteno. Većina je stanovnika u krevetu, neki drugi jedva hodaju, bauljaju, a treći su u invalidskim kolicima. Sestre, njegovateljice, čistačice, servirke klize hodnikom, ljubazne i nasmiješene, ulaze u sobe u dobro uigranoj rutini dnevno – noćnog rasporeda – 24 sata! Hrana i hranjenje, lijekovi i liječenje, higijena, pelene, kupanje i presvlačenje, princeze, pomagala, zvonca za pomoć. Starost, bolest, nemoć, nesuvislost, hrvanje sa životom – na izmaku.
Bravo sestre, njegovateljice, servirke, čistačice.! Mi Vam čestitamo, ponosni smo na vas. Vi ste nam osvjetlali obraz, dignuli moral, učvrstili zajedništvo, proširili slavu i reklamu diljem svijeta. Vi ovim ljudima uljepšavate dane, svaki trenutak, pokazujući i svijetu i Bogu da je služenje najuzvišenija ljudska radnja, da je zahvalnost visokomoralni čin. Svaki će Vaš osmijeh, trud, strpljenje biti nagrađeni u srcima ljudi na rastanku, i u nekom velikom kozmičkom i Božjem redu. To je, izgleda jedino čime Vam se ovo društvo može zahvaliti.
A ja bih najradije Vas provozala onim nogometnim kockastim autobusom diljem grada, jer Vi ste, više nego itko, zaslužili da Vam ljudi plješću, da Vam se klanjaju sa zahvalnošću, da Vam kliču, jer ste presvukli pelenu njihovoj mami, baki… i nasmiješili joj se –uljepšali joj život, odteretili obitelj, učinili bogougodno djelo – i to sve iz dana u dan, i to sve, takorekuć, volonterski.
HVALA SVEM OSOBLJU DOMA ‘CENTAR’ NA SVESRDNOJ POMOĆI, TRUDU I LJUBAZNOSTI!
Zahvalna obitelj korisnika Vaših usluga
M.V.
ZADNJE OBJAVE
RAZDVOJENI A ZAJEDNO
U cilju sprječavanja širenja pandemije COVID-19, od 16.03.2020. do daljnjega smo prinuđeni ograničiti kretanje korisnika izvan doma i posjete članova obitelji i drugih njima bliskih osoba.
Svjesni da ova situacija u svima izaziva osjećaje zabrinutosti, prikraćenosti, nemoći, straha i tuge zbog nemogućnosti neposrednog kontakta s najmilijima ovim putem vam želimo izraziti zahvalnost na suradnji i podršci koju nam pružate kako bi se što uspješnije prilagodili novim životnim okolnostima…
Život u Domu nije stao
Ako je u zdravom tijelu i zdrav duh, a zdrav jeste, korona ga zaobilazi u širokom luku. To dobro znaju korisnici Doma, pa svaki trenutak ovih ugodnih, proljetnih dana koriste, borave i u domskom parku..
I mi smo ostali doma
Popodne, kao u najljepša vremena. Poslije ukusnog podnevnog obroka, običaj među korisnicima Doma Centar je popiti kavicu, zajedno zapjevati i uputiti se na poslijepodnevni odmor.
Do kada?