Izlet na more
U četvrtak, 14. rujna 2017., korisnici Doma i korisnici Projekta Gerontološki centar uputili su se , uz pratnju djelatnika, do obale našega mora.
U krcatom autobusu pjesme nije nedostajalo. Prva odrednica bilo je jezero Bajer u Fužinama, gdje smo se okrijepili , nauživali ljepote i krenuli do krajnjeg odredišta; odmarališta Crvenog križa u Novom Vinodolskom.
Dočekalo nas je sunce, uzburkano more i ugodni domaćini. Osunčali smo i ugrijali umorne kosti, smočili noge u moru i uživali u ljepotama Jadrana. Na terasi, uz more smo i zaplesali.
U dobrom raspoloženju, vrijeme do povratka brzo je prošlo.
ZADNJE OBJAVE
Camino de Santiago – Moj put života
U petak, 25.veljače, prijatelj Doma, g-din. Marin Rogić, uveo nas je na najljepši način u korizmeno vrijeme.
Dojmljivo i nadahnuto nam je , uz mnoštvo fotografija, govorio o iskustvima sa Puta svetog Jakova.
Prošle jeseni, Marin je propješačio svoj Camino, dugačak 500 milja ili oko 800 kilometara.
„Ljubav je nježan pogled koji prelazi u naviku“ – u znaku Valentinova
Ovogodišnje Valentinovo proslavili smo slaveći i dijeleći ljubav. Proslavili smo ljubav vlastitim stihovima i prigodnim koncertom, odabranih ljubavnih balada.
Kvaliteta života starijih osoba (65+) u domu za starije osobe u vrijeme pandemije COVID-19
U okviru ESF projekta „Smijeh kao lijek – program za aktivne umirovljenike“ čiji je nositelj Umjetnička organizacija Binocular teatar u partnerstvu sa Domom za starije osobe Centar i Napretkovim kulturnim centrom, provedeno je istraživanje o kvaliteti života starijih osoba u domu za starije u vrijeme pandemije COVID-19.