Izlet na more
U četvrtak, 14. rujna 2017., korisnici Doma i korisnici Projekta Gerontološki centar uputili su se , uz pratnju djelatnika, do obale našega mora.
U krcatom autobusu pjesme nije nedostajalo. Prva odrednica bilo je jezero Bajer u Fužinama, gdje smo se okrijepili , nauživali ljepote i krenuli do krajnjeg odredišta; odmarališta Crvenog križa u Novom Vinodolskom.
Dočekalo nas je sunce, uzburkano more i ugodni domaćini. Osunčali smo i ugrijali umorne kosti, smočili noge u moru i uživali u ljepotama Jadrana. Na terasi, uz more smo i zaplesali.
U dobrom raspoloženju, vrijeme do povratka brzo je prošlo.
ZADNJE OBJAVE
Dom Centar za prognane ukrajinske obitelji
Korisnici i djelatnici Doma za starije osobe Centar i ove godine su podržali dvanaestu kampanju Hrvatskog centra za razvoj volonterstva i volonterskih centara u Hrvatskoj, u partnerstvu s Hrvatskim Crvenim križem, Mrežom mladih Hrvatske i Savezom izviđača Hrvatske.
Obilježena Noć knjige
U suradnji s Knjižnicama grada Zagreba obilježili smo Noć knjige divnim programima. U Crnatkovoj je održano putopisno predavanje o Camino de Santiago o vlastitom iskustvu i doživljajima s jednomjesečnog putovanja sjevernom Španjolskom. Krenuvši iz Francuske, u nešto više od mjesec dana Marin Rogić propješačio je više od 800 kilometara poznatim hodočasničkim itinererom zvanim Camino ili Put. Uz projekciju fotografija s putovanja ispričao je svoju životnu priču te otkriva zašto bi se iskustvo Camina moglo usporediti s putovanjem u slobodu.
Izložba pisanica u Krapini
Kao i svake godine do sada, naši vanjski i domski korisnici pripremili su svoje kreativne uskršnje radove.