Izlet na more
U četvrtak, 14. rujna 2017., korisnici Doma i korisnici Projekta Gerontološki centar uputili su se , uz pratnju djelatnika, do obale našega mora.
U krcatom autobusu pjesme nije nedostajalo. Prva odrednica bilo je jezero Bajer u Fužinama, gdje smo se okrijepili , nauživali ljepote i krenuli do krajnjeg odredišta; odmarališta Crvenog križa u Novom Vinodolskom.
Dočekalo nas je sunce, uzburkano more i ugodni domaćini. Osunčali smo i ugrijali umorne kosti, smočili noge u moru i uživali u ljepotama Jadrana. Na terasi, uz more smo i zaplesali.
U dobrom raspoloženju, vrijeme do povratka brzo je prošlo.
ZADNJE OBJAVE
Čestitka za Uskrs od Anje Cigić
Poštovana ravnateljica Gda.Melanija Paradi, socijalne radnice, medicinske sestre, njegovateljice …
Cvjetna nedjelja prije dvije godine … moja mama je pala, bio je to pocetak kraja … ali i ulazak u Veliki sveti tjedan kako njene patnje, tako i Vaše predanosti da toplim riječima, svojim rukama i iskrama dobrote krijepite ju umornu, staru, bolesnu ..
Sastanak s patronažnom službom DZ Zagreb Centar
Socijalne radnice Doma za starije osobe Centar i patronažne sestre i tehničari Doma zdravlja Zagreb Centar sastali su se na neformalnom sastanku mreže pružatelja usluga za starije osobe. Bila je ovo jedna od prilika da se svi međusobno upoznaju i uživo, iako telefonski surađuju već godinama.
Psihološka trauma u starijoj dobi
Održali smo još jednu aktivnost jačanja kapaciteta stručnjaka. Ovoga puta gđa. Zdenka Pantić poučila nas je specifičnosti rada sa starijim osobama s iskustvima psihičke traume, te stvorila jednu posebno njegujuću atmosferu podrške među stručnjacima.