Izlet na more
U četvrtak, 14. rujna 2017., korisnici Doma i korisnici Projekta Gerontološki centar uputili su se , uz pratnju djelatnika, do obale našega mora.
U krcatom autobusu pjesme nije nedostajalo. Prva odrednica bilo je jezero Bajer u Fužinama, gdje smo se okrijepili , nauživali ljepote i krenuli do krajnjeg odredišta; odmarališta Crvenog križa u Novom Vinodolskom.
Dočekalo nas je sunce, uzburkano more i ugodni domaćini. Osunčali smo i ugrijali umorne kosti, smočili noge u moru i uživali u ljepotama Jadrana. Na terasi, uz more smo i zaplesali.
U dobrom raspoloženju, vrijeme do povratka brzo je prošlo.
ZADNJE OBJAVE
U korak s vremenom
Mi se u domskoj izolaciji jako dobro snalazimo, znamo mi to, život nas je naučio. Provodimo vrijeme u kartanju, čitanju, pisanju, oslikavanju pisanica, pletenju, heklanju, boćanju, igranju šaha… Uživamo u proljetnom oblikovanju našeg parka, u svakoj procvjetaloj voćki, u svakom cvrkutu ptica. Kako smo uvijek u korak s vremenom, tako smo se i sada u našoj krojačkoj radionici prihvatili šivanja zaštitnih maski.
Zajednička molitva u Crnatkovoj
Jedino i najviše što trenutno možemo učiniti je da se molimo. To nam daje snagu i sretni smo da na ovakav način možemo pomoći svima kojima je to potrebno.
Gerontodomaćice na terenu
Pomoć u kući, koja obuhvaća uslugu gerontodomaćica, te pripremu i dostavu obroka, u ovom trenutku dodatno pokazuje svoju važnost. Obzirom je u nedavnom potresu značajno pogođen upravo centar Zagreba na kojemu djelujemo, sami prilazi stanovima su bitno otežani, no gerontodomaćice i dostavljači ručkova i nadalje redovno obavljaju svoje poslove.