6. likovna kolonija „Dugovječnost boja“
Po šesti puta, u perivoju Doma za starije osobe Centar, u subotnje, lipanjsko jutro, trećega dana u mjesecu, već u ranom prijepodnevlju, okupili su se renomirani slikari i cjelodnevno družili i stvarali svoja likovna djela.
U sklopu Kolonije, održana je i likovna radionica „Osnove slikanja suhim pastelama“, namijenjena korisnicima Doma.
Ovjekovječene su domske hortenzije, uz stručno vođenje slikara Ive Ostojića i Ane Horvatiček Ivanišević.
Dan je bio sunčan, raspjevan i plodonosan.
U popodnevnim satima otvorena je izložba gotovo dvadesetak novonastalih slika, koje su slikari poklonili Domu.
Slikarima smo se zahvalili prigodnim programom, darovima i katalozima, te pokazali koliko ih volimo i cjenimo njihovu humnu gestu.
ZADNJE OBJAVE
Posjeta Gradonačelnika Domu
Nakon uspješno proživljene socijalne izolacije, tijekom „vladavine“ korona virusa, Dom za starije osobe Centar posjetio je gradonačelnik Zagreba gospodin Milan Bandić
Dom Centar odlikovan medaljom
Na svečanosti povodom obilježavanja Dana grada Zagreba, 31. svibnja 2020., Domu za starije osobe Centar uručena je medalja Grada Zagreba za izuzetnu skrb o korisnicima tijekom epidemije koronavirusa, te za vrijeme opasnosti od potresa.
Leopoldovo
Ove godine, 12.svibnja, Dan zaštitnika Doma, sv. Leopolda Mandića , kao i Dan sestrinstva, obilježili smo u nešto drugačijem ozračju, s maskama na licu i uz propisanu distancu, no nimalo manje svečano i ponosno nego inače. Uz snažne riječi podrške župnika Zlatka Korena, koji je predvodio sv. Misu, sakralnog dueta koji ju je pjesmom i svirkom učinio još svečanijom, nije niti moglo biti drugačije.