Radionica: “Biti prisutan i biti od pomoći“
U utorak, 18.10. u 11:30 sati pozivamo obitelji osoba starije životne dobi i starije osobe na radionicu o podršci u procesu žalovanja „Biti prisutan i biti od pomoći“ koja će se održati u dvorani Doma za starije osobe Centar, Klaićeva 10. Cilj radionice je potaknuti i osnažiti sudionike na proaktivnost u pružanju primjerene i kvalitetne podrške ožalošćenima.
Radionica je sastavni dio projektnih aktivnosti „Kluba za starije osobe Doma Centar“, projekta financijski podržanog od Ministarstva socijalne politike i mladih.
ZADNJE OBJAVE
Posjeta Gradonačelnika Domu
Nakon uspješno proživljene socijalne izolacije, tijekom „vladavine“ korona virusa, Dom za starije osobe Centar posjetio je gradonačelnik Zagreba gospodin Milan Bandić
Dom Centar odlikovan medaljom
Na svečanosti povodom obilježavanja Dana grada Zagreba, 31. svibnja 2020., Domu za starije osobe Centar uručena je medalja Grada Zagreba za izuzetnu skrb o korisnicima tijekom epidemije koronavirusa, te za vrijeme opasnosti od potresa.
Leopoldovo
Ove godine, 12.svibnja, Dan zaštitnika Doma, sv. Leopolda Mandića , kao i Dan sestrinstva, obilježili smo u nešto drugačijem ozračju, s maskama na licu i uz propisanu distancu, no nimalo manje svečano i ponosno nego inače. Uz snažne riječi podrške župnika Zlatka Korena, koji je predvodio sv. Misu, sakralnog dueta koji ju je pjesmom i svirkom učinio još svečanijom, nije niti moglo biti drugačije.